PŚ w biathlonie: triumf Makarainen w sprincie, wysokie miejsce Hojnisz

Zwycięstwem Kaisy Makarainen zakończył się bieg sprinterski biathlonowego Pucharu Świata, który rozegrano w Pokljuce. Jedenastą pozycję zajęła Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk
Kaisa Makarainen Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kaisa Makarainen
Fińska biathlonistka była poza zasięgiem swoich rywalek. Kaisa Makarainen była bezbłędna na strzelnicy i do tego zaprezentowała bardzo dobrą formę biegową. Na mecie miała blisko 15 sekund przewagi nad Dorotheą Wierer. Na najniższym stopniu podium stanęła Justine Braisaz. Francuzka, która też popisała się stuprocentową skutecznością na strzelnicy, straciła aż 42 sekundy.

Kolejny dobry występ zaliczyła Monika Hojnisz. Polka sklasyfikowana została na jedenastej pozycji. Była bezbłędna na strzelnicy, ale do Makarainen straciła minutę i dwie sekundy. Blisko zdobycia punktów Pucharu Świata była Kinga Zbylut, która zajęła 42. miejsce i wywalczyła przepustkę do niedzielnego biegu pościgowego.

Słabo zaprezentowały się za to Kamila Żuk i Karolina Pitoń. Obie nie pobiegną w niedzielę. Żuk była 63. (trzy pudła na strzelnicy), a Pitoń rywalizację ukończyła na 83. miejscu i na strzelnicy popełniła cztery błędy.