PŚ w biathlonie: triumf Francuzek, Polki poza pierwszą dziesiątką

Zwycięstwem Francuzek zakończył się bieg sztafetowy kobiet, który rozegrano w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Ruhpolding. Dopiero 13. miejsce zajęły Polki.

Łukasz Witczyk
Kinga Zbylut Newspix / PIXATHLON / Na zdjęciu: Kinga Zbylut
Polki bieg w Ruhpolding zaczęły słabo. Po pierwszym strzelaniu Monika Hojnisz wybiegła na ostatniej, 22. pozycji. Nasza najlepsza zawodniczka szybko jednak odrobiła straty i w strefie zmian była jedenasta. Strata na strzelnicy spowodowana była długim dobieraniem i celowaniem.

Biegnąca na drugiej zmianie Kinga Zbylut wyprowadziła nasz zespół na ósme miejsce. Jej występ wlał w serca kibiców nadzieję, że Biało-Czerwone będą w stanie zakończyć rywalizację w czołowej dziesiątce. Tak wysokiej pozycji nie udało się jednak utrzymać. Karolina Pitoń swoją zmianę ukończyła na 11. lokacie, a Kamila Żuk finiszowała na 13. miejscu.

Zawody zakończyły się wygraną Francuzek. Na ostatniej zmianie Anais Chevalier odparła atak Marte Olsbu Roieseland i Denise Herrmann, dzięki czemu Trójkolorowe mogły cieszyć się z triumfu. Drugie były Norweżki, które straciły ponad 11 sekund, a na najniższym stopniu podium stanęły Niemki. Ich strata wyniosła blisko 24 sekundy.

13. Polska +3:06,5 0+11

Czy polska sztafeta zajmie miejsce w czołowej dziesiątce na mistrzostwach świata?