PŚ w biathlonie: Preuss wygrała przed własnymi kibicami, Hojnisz daleko

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sebastian Krystek/PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Materiały prasowe / Sebastian Krystek/PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
zdjęcie autora artykułu

Franziska Preuss triumfowała w biegu masowym Pucharu Świata w biathlonie rozgrywanym w niemieckim Ruhpolding. Monika Hojnisz zajęła 26. pozycję.

Na starcie znalazła się tylko jedna Polka - Monika Hojnisz. Dla 27-latki jest to jak na razie najlepszy sezon w karierze. Przed niedzielnymi zawodami w Ruhpolding zajmowała bowiem 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Nasza reprezentantka dobrze rozpoczęła zmaganie w biegu masowym, bowiem podczas inauguracyjnego strzelania była bezbłędna i zameldowała się w czołówce. Odrabiać z kolei musiały między innymi Lisa Vittozzi, która jest wiceliderką Pucharu Świata, czy też będąca w świetnej formie Anastasia Kuzmina. Warunki na strzelnicy nie były jednak trudne w niemieckiej miejscowości.

Podczas drugiego strzelania Monika Hojnisz popełniła jeden błąd i znacznie spadła w klasyfikacji. Na prowadzenie wyszła z kolei liderka Pucharu Świata, Dorothea Wierer. Tuż za nią znalazła się niespodzianka tego sezonu - Paulina Fialkova. Nasza reprezentantka traciła do nich około 35 sekund.

Pierwsze strzelanie w pozycji stojącej przyniosło wiele pudeł. Niestety nie poszło również po myśli Moniki Hojnisz, która musiała przebiec aż dwie karne rundy, przez co spadła pod koniec stawki. Wszystkie tarcze strąciły z kolei Lisa Vittozzi, Franziska Preuss i Ingrid Tandrevold, które minimalnie uciekły reszcie.

Preuss oraz Tandrevold były bezbłędne podczas ostatniego strzelania i było wiadomo, że pomiędzy tymi dwoma zawodniczkami roztrzygnie się walka o wygraną. Monika Hojnisz spudłowała jeszcze raz i rywalizację zakończyła na 26. miejscu. Finisz był niezwykle ciekawy. Niemka i Norweżka walczyły bark w bark, ale ostatecznie na ostatnich metrach lepsza okazała się Franziska Preuss. Tandrevold musiała się zadowolić drugim miejsce, a podium uzupełniła Paulina Fialkova.

Pozycja Zawodniczka Kraj Czas Pudła
1Franziska PreussNiemcy32:34,00
2Ingrid TandrevoldNorwegia+0,20
3Paulina FialkovaSłowacja+15,11
4Hanna OebergSzwecja+18,82
5Lena HaeckiSzwajcaria+19,41
26Monika HojniszPolska+2:30,44

ZOBACZ WIDEO: Puchar Świata w cieniu tragedii. Zakopane upamiętniło Pawła Adamowicza

Źródło artykułu: