PŚ w biathlonie: niezwykle ciekawy bieg masowy i kolejny triumf Johannesa Boe

Johannes Boe zwyciężył w biegu masowym biathlonowego Pucharu Świata w niemieckim Ruhpolding. Na starcie nie ujrzeliśmy żadnego z reprezentantów Polski.

Marcin Karwot
Marcin Karwot
Johannes Boe Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Johannes Boe
Był to drugi bieg masowy w tym sezonie. W pierwszym triumfował Johannes Boe, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg był także głównym faworytem do triumfu w niedzielę, bowiem jest on w niebywale wysokiej formie. Na pierwszym strzelaniu w Ruhpolding był bezbłędny i od razu znalazł się w czołówce. W sumie aż 19 biathlonistów zamknęło swoje wszystkie tarcze, przez co na trasie dalej było ciasno. Karną rundę musiał za to przebiec Aleksander Łoginow, który jest wiceliderem Pucharu Świata.

Podczas drugiej wizyty na strzelnicy dalej nie zawodziło większość faworytów, czyli między innymi bracia Boe oraz Martin Fourcade. Jak zwykle szybki i celny na strzelnicy był także Simon Eder. Z czołówki wypadł za to Niemiec, Benedikt Doll, który dwukrotnie spudłował.

Pierwsze strzelanie w pozycji stojącej wykrystalizowało czołówkę. Znaleźli się w niej Johannes Boe, Tarjei Boe, Martin Fourcade oraz Julian Eberhard, mimo że Austriak miał już na koncie jedną karną rundę. Cała czwórka myliła się jednak podczas ostatniej wizyty na strzelnicy, przez co na ostatnią rundę biegową na prowadzeniu byli Quentin Fillon MailletBenjamin Weger i Vetle Christiansen. Tuż za ich plecami znaleźli się jednak po chwili Martin Fourcade, Johannes Boe i Julian Eberhard.

Na jednym z ostatnich podbiegów zaatakował Johannes Boe. Tempa Norwega nie wytrzymali Weger i Christiansen. Później lider Pucharu Świata szarpnął jeszcze raz i tym razem odpadł Martin Fourcade, który potwierdził tym samym, że nie jest w najlepszej formie biegowej. Zwycięstwo rozegrało się na finiszu. Młodszy z braci Boe ostatecznie nie dał żadnych szans rywalom i ponownie triumfował. Drugi był Eberhard, a trzeci Fillon Maillet.

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Pudła
1 Johannes Boe Norwegia 36:43,8 1
2 Julian Eberhard Austria +0,6 2
3 Quentin Fillon Maillet Francja +2,8 1
4 Martin Fourcade Francja +8,6 1
5 Vetle Christiansen Norwegia +9,9 1

ZOBACZ WIDEO: Kubacki kolekcjoner rekordów skoczni. "Dwie sztuki do żadna kolekcja"

Czy Boe będzie takim dominatorem jak Fourcade w poprzednich sezonach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×