Biathlon. Niespodzianka w Anterselwie. Aleksander Łoginow mistrzem świata w sprincie. Wyrównany rekord Grzegorza Guzika

Aleksander Łoginow nieoczekiwanie wygrał sprint we włoskiej Anterselwie, rozegrany w ramach biathlonowych mistrzostw świata. Dla Rosjanina to drugi indywidualny medal w karierze na imprezie tej rangi. Bardzo dobre, 24. miejsce zajął Grzegorz Guzik.

Adrian Nuckowski
Alexander Łoginow Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Alexander Łoginow
28-letni Aleksander Łoginow przed rozpoczęciem rywalizacji o medale w Anterselwie miał na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Największym jego sukcesem do tej pory był srebrny medal biathlonowego czempionatu, wywalczony w 2019 roku na trasach w Oestersund. Co ciekawe, dokonał tej sztuki także w sprincie. Rosjanin, startujący z 43. numerem pogodził wszystkich faworytów, wskazywanych do walki o czołowe miejsca. Łoginow będąc bezbłędnym na strzelnicy i notując drugi czas biegu mógł cieszyć się z wywalczenia pierwszego w karierze tytułu mistrza świata.

Srebrny medal,biegnąc karną rundę wywalczył Quentin Fillon Maillet. Dla Francuza to najlepsze osiągnięcie na mistrzostwach świata w indywidualnych startach. W 2019 roku Fillon Mailet dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium (sprint oraz bieg pościgowy) w Oestersund. Czołową trójkę uzupełnił Martin Fourcade. 31-latek zdobył już 26. medal biathlonowego czempionatu, z czego czwarty brązowy. Tuż za podium rywalizację ukończyli bracia Boe. Czwarty był starszy z nich, Tarjei, a tuż na nim Johannes.

Swoje rekordowe osiągnięcie wyrównał Grzegorz Guzik. Polak nie popełnił błędu na strzelnicy i przy dobrej postawie na trasie zajął ostatecznie 24. miejsce. Poza czołową "60" zawody ukończyli pozostali Biało-Czerwoni. 61. był Łukasz Szczurek, natomiast 90. Andrzej Nędza-Kubiniec.

W niedzielę (16 lutego) odbedą się biegi na dochodzenie kobiet oraz mężczyzn.