Koronawirus. Dramatyczny apel Weroniki Nowakowskiej. Prosi o oddawanie osocza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska
Newspix / Na zdjęciu: Weronika Nowakowska
zdjęcie autora artykułu

Mama przyjaciółki Weroniki Nowakowskiej znalazła się w szpitalu i jest w ciężkim stanie. Była biathlonistka wystosowała apel w mediach społecznościowych z prośbą o oddawanie osocza.

W tym artykule dowiesz się o:

Trwa pandemia koronawirusa. Jednym ze sposobów na walkę z nią jest terapia osoczem ozdrowieńców. Bardzo pomaga to w leczeniu zakażonych, a często także ratuje życie. Osób, które zgłaszają się do centrów krwiodawstwa wciąż jest jednak zbyt mało.

Dramatyczny apel o osocze wystosowała Weronika Nowakowska. Była biathlonistka przyznała, że mama jej przyjaciółki zachorowała na COVID-19 i potrzebuje pomocy.

- Szukamy bardzo pilnie osoby z grupą krwi B RH-, która jest ozdrowieńcem i która zechciałaby oddać osocze. Nie tylko z okolic Kielc. Może być ze Śląska, znad morza. Przywieziemy, odwieziemy. Mojej przyjaciółki mama jest w szpitalu, w ciężkim stanie i bardzo potrzebuje tego osocza. Bardzo was proszę, pomóżcie mi - powiedziała Nowakowska na Instastories.

W całej Polsce przybywa osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik testu uzyskało 242 tys. osób. 109 tys. uznaje się za ozdrowieńców.

W sobotę, 24 października, odnotowano kolejny rekord liczby zakażeń. Przybyło łącznie 13632 przypadki koronawirusa.

Czytaj także:Czerwona strefa w całej Polsce. Czy można biegać bez maseczek?Koronawirus. Iga Świątek miała kontakt z zakażonym Andrzejem Dudą. Jest komentarz tenisistki

Źródło artykułu: