KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

W ogóle się tym nie krył. Tak znany francuski sportowiec zachował się wobec rosyjskiej flagi

Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU) najpierw nakazała Rosjanom start pod neutralną flagą w mistrzostwach świata juniorów, a później wykluczyła ich z zawodów. Swoje wsparcie młodym zawodnikom okazał Simon Fourcade.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Simon Fourcade Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Simon Fourcade
Podczas mistrzostw świata juniorów w biathlonie reprezentacja Rosji miała startować pod neutralną flagą. Taką decyzję początkowo podjęła Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU). Była to reakcja na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Zaskoczony decyzją Unii był Simon Fourcade. Doświadczony francuski zawodnik tłumaczył, że wszyscy są jedną biathlonową rodziną. Postanowił okazać wsparcie młodym rosyjskim sportowcom. Dopiero teraz opowiedział o tym rosyjskim mediom.

- Kolory naszych flag są podobne. Pociąłem francuską flagę na trzy części i przykleiłem je do drzwi pomieszczenia rosyjskiej ekipy - powiedział Fourcade w rozmowie z Match TV.

- Gdyby skończyło się karą, dotyczyłaby tylko mnie. To było moje własne rozwiązanie. Nie bałem się, że drużyna zostanie ukarana. To nie był akt polityczny, tylko ludzki. Widziałem rozczarowanie w oczach rosyjskich trenerów, widziałem łzy w oczach sportowców. To nie powinno się zdarzyć - dodał francuski biathlonista.

Fourcade mówił ponadto, że zawodnicy nie są odpowiedzialni za to, co się stało i nie należy ich wykluczać z rywalizacji. IBU ostatecznie jednak pozbawiła ich możliwości udziału w mistrzostwach świata juniorów.

Czytaj także:
Ważne zmiany w polskim związku. Wraca zagraniczny trener
"Dobry ten popcorn". Żona Stocha zareagowała na zamieszanie PZN wokół nowego trenera

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szokująca scena! Zdzielił rywala łokciem w twarz
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×