Ważne zmiany w polskim związku. Wraca zagraniczny trener

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Kevin Voigt/DeFodi Images  / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
zdjęcie autora artykułu

Do wielkich zmian doszło w biathlonowej reprezentacji Polski. Krajowy związek zdecydował, kto będzie pełnił funkcje trenerów narodowej kadry w kolejnym sezonie. Szykuje się powrót.

Minionego sezonu w wykonaniu polskich biathlonistów nie można zaliczyć do udanych. Co prawda Monika Hojnisz-Staręga była dziewiąta podczas igrzysk olimpijskich, ale tak dobrych wyników liderka naszej kadry nie notowała regularnie. Kwestią czasu było to, kiedy PZBiath ogłosi zmiany w sztabie szkoleniowym.

"Pracę w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski zakończyli Adam Kołodziejczyk oraz Agnieszka Cyl. Obojgu dziękujemy za trud włożony w przygotowania do igrzysk. Do zobaczenia na biathlonowym szlaku" - przekazał związek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Adam Kołodziejczyk był w tym sezonie odpowiedzialny za obie kadry (męską i żeńską), a jego asystentką była Agnieszka Cyl. Z biegiem czasu w roli odpowiedzialnego za wyniki mężczyzn zastąpił go Rafał Lepel. On nadal będzie pełnił tę funkcję.

Z kolei za kadrę kobiet odpowiadał będzie Tobias Torgersen. Kontrakty obu szkoleniowców ważne będą aż do kolejnych igrzysk olimpijskich.

Dla Torgersena to powrót do pracy w Polsce po czterech latach przerwy. Poprzednio 39-letni Norweg z polskimi biathlonistkami pracował w sezonie 2017/18. Następnie przez cały cykl olimpijski pracował w Chinach. Z kolei na początku swojej kariery trenerskiej pełnił funkcje opiekuna młodzieży w Norwegii, Szwajcarii i Szwecji. Jako zawodnik wywalczył brązowy medal MŚJ w sztafecie.

- Byłem pozytywnie zaskoczony propozycją powrotu do Polski. Cieszę się, że tym razem mam perspektywę czteroletniej pracy, tego czasu zabrakło podczas mojego poprzedniego pobytu w Polsce. W drużynie zaszły pewne personalne zmiany, ale nie zmieniło się to, że ponownie będę miał do czynienia z utalentowaną grupą biathlonistek - powiedział Tobias Torgersen.

Czytaj także:  Nieoficjalnie: oto nowy trener polskich skoczków Wielki powrót legendy skoków. Był kandydatem na trenera Polaków

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kowalczyk zaskoczyła fanów. Zdobyła szczyt w krótkich spodenkach

Źródło artykułu: