KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Przerażający widok. Rosjanie zniszczyli kolejny obiekt sportowy w Ukrainie

Od ponad 40 dni Ukraina broni się przed atakami rosyjskiego wojska. Te są coraz brutalniejsze. Rosjanie chcą zlikwidować wszystko, co stoi na ich drodze. W Czernihowie zniszczono centrum sportów zimowych. Zdjęcia przerażają.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
zniszczona baza narciarska w Czernihowie Twitter / Biathlon.com.ua / Na zdjęciu: zniszczona baza narciarska w Czernihowie
Rosyjskie wojsko stosuje coraz bardziej brutalne metody wobec Ukraińców. W wyzwolonych miejscowościach odkrywane są masowe groby, w których chowano ludność cywilną. Potwierdzają się informacje o tysiącach zabitych niewinnych ludzi. Niszczone są kolejne ukraińskie miasta.

Żołnierze z Rosji niszczą wszystko, co mają na swojej drodze. Bombardują nie tylko obiekty wojskowe, ale też cywilne. Bomby spadały na szpitale, budynki mieszkalne, ale także i na infrastrukturę sportową.

Ukraińska federacja biathlonu opublikowała na Twitterze zdjęcia ośrodka sportów zimowych w Czernihowie. Na fotografiach widać skalę zniszczeń centrum, które było chlubą ukraińskiego narciarstwa.

Na Twitterze zdjęcia zamieścił też Tomasz Sikora. "Tak obecnie wygląda centrum sportów zimowych w Czernihowie" - napisał legendarny polski biathlonista, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Turynie 2006.

Czernihów to miasto położone na północy Ukrainy. W tamtejszej bazie narciarskiej przez wiele lat organizowane były międzynarodowe biathlonowe i biegowe zawody. Zniszczono tam także stadion miejscowej Desny. Rosyjskie bomby spadły także na ośrodek treningowy Szachtara Donieck, który znajduje się pod Kijowem.

Czytaj także:
Zdjęcie mogiły obiegło sieć. Mamy potwierdzenie, kogo odnaleziono
Rosjanie zabili Wiktora Jurczenkę. Miał 58 lat

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kowalczyk zaskoczyła fanów. Zdobyła szczyt w krótkich spodenkach
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×