Bezczelnie oszukiwali w maratonie. W końcu dosięgła ich kara

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / instagram.com/camilofullrun.twitter/AS / Camilo Santiago
Instagram / instagram.com/camilofullrun.twitter/AS / Camilo Santiago
zdjęcie autora artykułu

Po blisko dwóch latach od występu w maratonie w Niemczech Camilo Santiago i Ivana Zarco dosięgła ręka sprawiedliwości. Biegaczy ukarano za manipulowanie wynikiem sportowym.

W tym artykule dowiesz się o:

Podczas maratonu w Dreźnie w 2021 r. Hiszpan Camilo Santiago pobiegł z... numerem (450.), z którym został zgłoszony reprezentant Hondurasu Ivan Zarco.

Wynik 2:17:46 uzyskany przez hiszpańskiego biegacza oznaczał nowy rekord Hondurasu i minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio - czytamy na stronach dziennika "AS".

Wspólnicy zadbali o szczegóły. Santiago wystąpił w czapce i okularach, żeby trudno było go rozpoznać. Oszustwo wyszło jednak na jaw.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: On się nic nie zmienia. Ronaldinho nadal czaruje

Ustalona przez zawodników wersja mówiła o tym, że Zarco doznał kontuzji przed biegiem (miał mieć problem z rozcięgnem podeszwowym), a kolega z Hiszpanii wziął jego numer, ponieważ... skradziono mu pakiet startowy.

Hiszpańska federacja lekkoatletyczna nie uwierzyła w te kuriozalne tłumaczenia i ukarała Santiago zawieszeniem na dwa lata. Kara została jednak cofnięta decyzją Trybunału Administracyjnego ds. Sportu (TAD).

Władze lekkoatletyczne Hondurasu przymknęły natomiast oko na oszustwo i Zarco wystąpił w maratonie olimpijskim w Tokio. Na trasie w Sapporo był ostatni z czasem 2:44:36.

Teraz obu maratończyków w końcu dosięgła sprawiedliwość. Athletics Integrity Unit nałożyła na nich karę dyskwalifikacji na okres sześciu miesięcy (do 8 sierpnia 2023 r.) za manipulowanie wynikiem sportowym.

Zobacz: Marokańczyk wygrał półmaraton i... uciekł. Wiadomo, czego się przestraszył Dostał 8 lat za doping. W tle EPO, szczepionka na COVID-19 i lekarze z Kenii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)