HME Belgrad 2017: dobra forma Polaków. Biało-Czerwoni awansowali do finałów

Reprezentanci Polski z dobrej strony zaprezentowali się w eliminacyjnych zmaganiach podczas halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Większość Biało-Czerwonych awansowała do finałów.

Patryk Kurkowski
PAP / Adam Warżawa

Najmniejszych problemów z zameldowaniem się w biegu o medale nie mieli Sofia Ennaoui (1500 m), Marcin Lewandowski (1500 m) czy Rafał Omelko (400 m). Cała trójka była pierwsza w swojej serii i ma też spore szanse na podium, a Ennaoui i Lewandowski nawet na złoto.

W finale konkursu pchnięcia kulą brała udział Paulina Guba. 25-letnia zawodniczka uzyskała w najlepszej próbie 18 metrów, ale wystarczyło to do zajęcia szóstego miejsca. Zwyciężyła Węgierka Anita Marton.

W biegach na 400 metrów nie zawiodły Polki - Justyna Święty i Małgorzata Hołub. Obie nasze reprezentantki zajęły w swoich półfinałach drugie pozycje. Przez ten etap nie przebrnęła niestety Iga Baumgart, która była czwarta.

Sporym rozczarowaniem była dyspozycja Kamili Lićwinko. Właściwie to ogromna niespodzianka, gdyż Polka zawsze jest w gronie faworytek do medalu. To ona w końcu zdobyła złoto i brąz na dwóch ostatnich halowych mistrzostwach świata, a dwa lata temu w Pradze była trzecia.