WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Krynica ma najwszechstronniejszą imprezę biegową w Polsce!

Już po raz ósmy w Krynicy odbędzie się PKO Festiwal Biegowy (8-10 września). To trzydniowe sportowe święto dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci, dla całych rodzin.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe / Instytut Studiów Wschodnich

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Poza rywalizacją na trasie odbywają się targi sprzętu sportowego, spotkania ze znanymi sportowcami, biegającymi politykami, artystami, aktorami. Fachowcy - trenerzy, lekarze, dietetycy prowadzą warsztaty i seminaria związane z bieganiem. Dla najmłodszych działają strefy gier i zabaw, a dla wszystkich koncerty gwiazd. Czyli wszystko czego można oczekiwać po profesjonalnej imprezie biegowej.

Krynicki Festiwal Biegowy to najwszechstronniejsza i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W 2017 roku obejmuje ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów, a łączna długość tras przekracza 300 kilometrów.
Dystanse można podzielić na cztery kategorie: biegi górskie, klasyczne biegi uliczne, biegi deptaka krynickiego i nordic walking.

Najtrudniejsza konkurencja imprezy to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez trzy dni. Tu uczestnicy wykazują się wytrzymałością, ale przede wszystkim charakterem. – Trzeciego dnia biegnie się głownie dzięki głowie. W niej wszystko siedzi – podkreśla Radosław Ślaski, triumfator Iron Run z 2016 roku. – Tu nie chodzi o ściganie się z rywalami, ale o przełamywanie własnych słabości.

Wyzwaniem są także Biegi 7 Dolin, w tym królewski dystans – 100 km. Trasa w Beskidzie Sądeckim prowadząca przez Rytro, Piwniczną Zdrój i Wierchomlę, czyli podbiegi i zbiegi (w sumie 4,5 km przewyższenia) to nie lada wyzwanie. Start o godz. 3 nad ranem, a finisz do godz. 20 na krynickim deptaku, przy owacjach kibiców. Każdy biegacz górski – początkujący czy średniozaawansowany znajdzie tu coś dla siebie, bo poza 100 km są dystanse 17 km, 34 km i 64 km. Jest też krótki 2,6 km bieg na Jaworzynę Krynicką, ale niech długość nikogo nie zwiedzie, bo różnica poziomów między startem i meta to aż 470 metrów.

Klasyczne biegi uliczne to Koral Maraton, Konspol Półmaraton, bieg na 15 km, Życiowa Dziesiątka czy biegi nocne – na 5 i 7 km. Cechą typowo związana z festiwalem jest to, że na każdym z tych dystansów jest – jak to w górach – jeden podbieg. No może poza Życiową Dziesiątką- w tym wypadku trasa z Krynicy do Muszyny na całej długości opada. Dzięki temu jest to najszybszy bieg na 10 km w Polsce i jeden z najszybszych w Europie. Tu najłatwiej ustanowić nowy rekord życiowy na tym dystansie.

Krynicki deptak to centrum całego Festiwalu. Tu zaczynają się i kończą niemal wszystkie biegi. W oczekiwaniu na zawodników, którzy wystartowali na dłuższych dystansach można wziąć udział w krótszych biegach i wspaniale się bawić. Tu właśnie organizowane są biegi od 300 m do 3 km - dla dzieci, wyłącznie dla kobiet, kibica, sztafetowy, krynicka mila, a także bieg przebierańców czy w krawacie.

Dla tych, którzy biegać nie chcą lub nie mogą, nadal zamierzają być aktywni podczas PKO Festiwalu Biegowego odbywają się zawody nordic walking. Dwa razy można wziąć nawet udział w mistrzostwach Polski lub pójść z tym, którzy przeżyli atak serca w marszu „Przegoń Zawał”.

Na biegi PKO Festiwalu Biegowego w Krynicy nie ma limitów zgłoszeń (wyróżnik w skali kraju). To oznacza, że niemal do każdego biegu - poza B7 Dolin 100 km i 64 km, bo zaczynają się nad ranem - można zapisać się jeszcze tuż przed startem.

Pełny program 8. PKO Festiwalu Biegowego: http://bit.ly/2sduxhg

Zapisy: http://bit.ly/2gsQNho

Autor: Instytut Studiów Wschodnich

Artykuł promocyjny dostarczony przez organizatora VIII PZU Festiwalu Biegowego

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.