PŚ w biegach: Johaug i Bolszunow najlepsi w Falun

Therese Johaug wygrała zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w Falun na 10 km techniką dowolną, z kolei Aleksander Bolszunow triumfował na dystansie 15 km.

Piotr Szarwark
Therese Johaug Newspix / Daniel Eriksson/Bildbyran/ZUMA / Na zdjęciu: Therese Johaug
Therese Johaug pozostaje w fantastycznej formie. Norweżka tym razem nie miała sobie równych w rywalizacji na 10 km techniką dowolną w Falun. Johaug pokonała dystans w czasie 25.23,9 s., wygrywając z drugą Ebbą Andersson o 18,5 sekundy. Podium uzupełniła Jessica Diggins, która do zwyciężczyni straciła nieco ponad pół minuty. Poli nie startowały.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Aleksander Bolszunow. Rosjanin na dystansie 15 km zanotował czas 33.18,6 s. i o 8,9 sekundy pokonał Martina Johnsruda. Trzecie miejsce zajął inny z Norwegów, Didrik Toenseth (strata - 17,7 sekundy).

47. miejsce w tym biegu zajął Dominik Bury, natomiast 65. był Kamil Bury.