Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Holloway dołożył kolejne złoto dla Amerykanów

Grant Holloway został mistrzem świata w biegu na 110 metrów przez płotki, zdobywając ósmym złoty medal dla reprezentacji USA w Doha.

Piotr Szarwark
Grant Holloway PAP / Srdjan Sukin / Na zdjęciu: Grant Holloway
Chris Coleman na 100 metrów, Noah Lyles na 200 metrów, a w środę Grant Holloway na 110 metrów przez płotki. Amerykanie królują w Doha w konkurencjach sprinterskich i dzień za dniem powiększają dorobek medalowy. 21-letni Holloway zwyciężył rywalizacje płotkarzy z czasem 13,10 s, prowadząc niemal od startu do mety.

Warto dodać, że w półfinałach najlepszy czas uzyskał mistrz olimpijski, Omar McLeod. Jamajczyk przez chwilę był także w grze o złoto, wściekle gonił Amerykanina, ale potknął się na jednym z płotków i odpadł z rywalizacji o medale.

Srebro w biegu na 110 metrów przez płotki wywalczył Sergey Shubenkov (13,15 s), a po brąz sięgnął aktualny mistrz Europy, Pascal Martinot-Lagarde. O drugim i trzecim miejscu zdecydowały zaledwie trzy setne sekundy.

Przypomnijmy, że Damian Czykier, jedyny Polak, który był zgłoszony do startu w eliminacjach biegu na 110 metrów przez płotki, wycofał się ze startu ze względu na problemy zdrowotne (CZYTAJ WIĘCEJ).