Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lekkoatletyka. Justyna Święty-Ersetic ustanowiła halowy rekord Polski!

Justyna Święty-Ersetic zwyciężyła w biegu na 400 metrów podczas Copernicus Cup w Toruniu, ustanawiając przy tym nowy halowy rekord Polski.

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Justyna Święty-Ersetic Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic bardzo dobrze rozpoczęła sezon olimpijski. Kilka dni temu zajęła drugie miejsce w Dusseldorfie, a w sobotę, podczas Copernicus Cup w Toruniu, nie tylko uzyskała najlepszy czas dnia, ale i ustanowiła nowy halowy rekord Polski w biegu na 400 metrów.

Polka przez znaczną część dystansu biegła na drugiej lokacie, zaatakowała na ostatnim wirażu i po świetnym finiszu przekroczyła linię mety z czasem 51,37 s. To najlepszy rezultat w tym roku na świecie.

- Jestem zaskoczona, ten wynik to dla mnie coś wspaniałego. Cieszę się, że po raz kolejny miałam możliwość poprawienia rekordu kraju na polskiej ziemi - skomentowała lekkoatletka w rozmowie z Telewizją Polską.

ZOBACZ WIDEO Marcin Lewandowski: Sezon był idealny, ale oby najlepszy przede mną

- Myślę, że można było jeszcze coś z tego urwać. Dopiero jak emocje opadną za parę godzin, dojdzie do mnie zmęczenie po tym biegu - dodała.


Czwarte miejsce w pierwszym biegu zajęła Małgorzata Hołub-Kowalik (52,85 s). W drugim biegu natomiast najlepiej spisała się Iga Baumgart-Witan, która po bardzo dobrym finiszu uzyskała czas 52,39 s. Trzecią lokatę w tym biegu zajęła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (52,66 s), czwarta była Anna Kiełbasińska (53,20 s), a piąta Natalia Kaczmarek (53,79 s).

Czytaj także: Lekkoatletyka. Marcin Lewandowski liczy na porozumienie brata z PZLA

Czytaj także: Lekkoatletyka. Wysokie lokaty Polaków na mityngu w Duesseldorfie

Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 

Czy spodziewałeś/aś się tak dobrej postawy Justyny Święty-Ersetic?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×