Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lekkoatletyka. 42. Maraton Warszawski. Paweł Kosek i Dominika Stelmach zwycięzcami

To była wyjątkowa edycja Maratonu Warszawskiego. Biegacze startowali w czterech turach, niektórzy o... północy. Najszybciej 42,195 km pokonali Paweł Kosek oraz Dominika Stelmach.

Michał Fabian
Michał Fabian
Paweł Kosek wygrywa 42 PZU ORLEN Maraton Warszawski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Paweł Kosek wygrywa 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski
Po wybuchu pandemii koronawirusa większość dużych biegów maratońskich w Polsce została odwołana. Organizatorzy Maratonu Warszawskiego walczyli jednak o to, by nie przerywać ciągłości imprezy odbywającej się od 1979 r. Udało się, choć trzeba było dostosować się do zasad reżimu sanitarnego.

Według aktualnie obowiązujących przepisów w imprezach biegowych uczestniczyć może 250 osób. W Warszawie łącznie wystartowało niespełna tysiąc biegaczy - w czterech turach.

Zawody rozpoczęły się w sobotnie popołudnie, druga tura ruszyła... o północy. W niedzielny poranek rywalizowali najszybsi, a ostatnia tura odbywała się od 13.00 do 19.00.

Zwycięzcą 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego został Paweł Kosek z Tych (2:23:14). Drugie miejsce zajął Łukasz Oskierko (2:23:33), zaś trzecie Dariusz Nożyński (2:24:43).

- Nie spodziewałem się, że wygram. Ciężko mi się biegło na początku. Biegłem z urazem stopy, doskwierało mi to pod koniec, ale jak już złapałem to prowadzenie, to wiedziałem, że nie mogę tego oddać - podkreślał maratończyk z Tych.

Wśród pań triumfowała Dominika Stelmach, która pokonała trasę w 2:41:57. Na podium stanęły także: Anna Łapińska (2:45:28) oraz Katarzyna Gorlo (3:03:00).

- Cieszę się, że wygrałam w Warszawie, gdzie mieszkam od dwunastu lat. Nie zmęczyłam się bardzo, natomiast warunki pogodowe były masakryczne - mówiła Dominika Stelmach po przekroczeniu linii mety.

W następną niedzielę odbędzie się duża impreza biegowa na Śląsku - Silesia Marathon, z metą na Stadionie Śląskim.

Czytaj także: Lekkoatletyka. Bulwersujące zachowanie biegacza. "Zrobił coś, czego zrobić nie powinien"
Czytaj także: Biegi. Organizatorzy imprez apelują do rządu. Chcą zwiększenia liczby uczestników zawodów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sprinterzy w szoku! Tego na mecie nie spodziewali się


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×