HME Toruń 2021. Co za bieg! Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka z medalami!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Na zdjęciu: Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik
PAP / Na zdjęciu: Angelika Cichocka i Joanna Jóźwik
zdjęcie autora artykułu

Joanna Jóźwik wywalczyła srebrny, a Angelika Cichocka brązowy medal halowych mistrzostw Europy w Toruniu. W biegu na 800 metrów triumfowała reprezentantka Wielkiej Brytanii.

W tym artykule dowiesz się o:

- Kilku trenerów już powiedziało, że nic ze mnie nie będzie. Fajnie utrzeć im nosa - powiedziała Joanna Jóźwik po zwycięstwie w eliminacjach biegu na 800 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Polka była najlepsza także w swoim półfinale.

A w finale jeszcze raz utarła nosa tym, którzy ją skreślili, zdobywając srebrny medal. Brąz wywalczyła kolejna z Polek - Angelika Cichocka.

W decydującym biegu tempo nadawała Keely Hodgkinson z Wielkiej Brytanii. Prowadziła niemal od początku i - jak się później okazało - do samego końca. Hodgkinson ruszyła mocniej na 300 metrów przed metą, Jóźwik próbowała jej pilnować. Na ostatniej prostej Polka ruszyła po złoto, ale nie udało się jej wyprzedzić Brytyjki. Jako trzecia na metę wpadła Cichocka.

- Powiedziałam do Angeliki po biegu - zobacz, gdzie byłyśmy dwa lata temu i gdzie jesteśmy teraz - skomentowała po zakończeniu rywalizacji Joanna Jóźwik w rozmowie z TVP Sport.

Tym samym Polska ma już sześć medali halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Wcześniej zdobywali je Michał Haratyk, Marcin Lewandowski, Justyna Święty-Ersetic i Paweł Wiesiołek.

Wyniki biegu na 800 metrów kobiet:

Miejsce Imię i nazwisko Kraj Czas
1Keely HodgkinsonWielka Brytania2:03,88
2 Joanna Jóźwik Polska2:04,00
3 Angelika Cichocka Polska2:04,15

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: rajskie wakacje seksownej tenisistki

Źródło artykułu: