HME Toruń. Niesamowity wyczyn rywala Marcina Lewandowskiego. Ustrzelił dublet!

W piątek Jakob Ingebrigtsen zdobył złoty medal halowych mistrzostw Europy na dystansie 1500 metrów, a w niedzielę dołożył drugie złoto na dwa razy dłuższym dystansie.

PS
Jacob Ingebrigtsen Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Jacob Ingebrigtsen
Jakob Ingebrigtsen w piątek bardzo pewnie zwyciężył w biegu na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Większe emocje pojawiły się dopiero po zakończeniu wyścigu - Ingebrigtsen początkowo został zdyskwalifikowany za przekroczenie linii toru, a to sprawiło, że złotym medalistą był Marcin Lewandowski. Taki stan nie utrzymał się długo. Norwedzy złożyli protest, który został uwzględniony - Ingebrigtsen wrócił na pierwsze miejsce.

Zarówno Ingebrigtsen, jak i Lewandowski mieli wystartować także na dystansie 3000 metrów, ale reprezentant Polski zrezygnował ze startu jeszcze przed eliminacjami. A Jakob pokazał wielką klasę. W pełni kontrolował to, co działo się w niedzielnym finale i zdobył drugi złoty medal. Cztery dni, cztery biegi, dwa złote medale.

Ingebrigtsen wpadł na metę z czasem 7:48,20 (rekord życiowy). Srebro zdobył Belg - Isaac Kimeli, a brąz reprezentant Hiszpanii - Adel Mechaal.

Wyniki biegu na 3000 metrów mężczyzn:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Jacob Ingebrigtsen Norwegia 7:48,20
2. Isaac Kimeli Belgia 7:49,41
3. Adel Mechaal Hiszpania 7:49,47

Czytaj także: - HME Toruń 2021. Wielki pech Damiana Czykiera! Belocian ze złotemHME Toruń 2021. Mocny bieg Pii Skrzyszowskiej, ale do medalu zabrakło ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ana Ivanović w nowej dla siebie roli. Internauci zachwyceni