• Skoki

Zaskoczenie. Polak nieźle namieszał w Ruce

Maciej Staręga zajął 11. miejsce w inauguracyjnym Pucharze Świata w biegach narciarskich. Polski sprinter zdobył sporo punktów do klasyfikacji, a zapunktował również Kamil Bury.

Michał Gałęzewski
Maciej Staręga Getty Images / Maddie Meye / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Wśród mężczyzn pobiegło 66 zawodników. Bardzo dobrze spisali się obaj Polacy, którzy awansowali do czołowej trzydziestki. W swoim biegu ćwierćfinałowym Maciej Staręga zajął 4. miejsce, jednak awansował dalej dzięki dobremu czasowi. Kamil Bury niestety przybiegł na ostatnim miejscu, daleko za rywalami i dopisał do swojego konta tylko jeden punkt.

Staręga zakwalifikował się do pierwszego półfinału, w którym już zajął 6. miejsce. Ostatecznie dało mu to 11. Pozycję, co jest bardzo dobrym wynikiem na inaugurację Pucharu Świata. Do wielkiego finału zakwalifikowało się czterech Norwegów, Francuz i Szwed.

Finał był co prawda wolniejszy od półfinału, jednak nie było w nim niespodzianki. Z czasem 2:26:00 wygrał Johannes Hoesflot Klaebo i zaczął sezon od zwycięstwa. Na trzech kolejnych miejscach również znaleźli się Norwegowie. Podium uzupełnili Even Northug i Paal Golberg.

Wyniki sprintu mężczyzn:

# Zawodnik Kraj Punkty
1. Johannes Hoesflot Klaebo Norwegia 2:26.00 min.