Izabela Marcisz solidnie zapunktowała na otwarcie Tour de Ski. Wygrała reprezentantka gospodarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Getty Images / Kevin Voigt/DeFodi Images / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
zdjęcie autora artykułu

Polka Izabela Marcisz zajęła ostatecznie 25. miejsce w sprincie stylem dowolnym na trasie w szwajcarskim Val Muestair. W rywalizacji otwierającej Tour de Ski zwyciężyła Nadine Faendrich.

W rywalizacji kobiet wystąpiło 71 zawodniczek, z których 50 punktowało, a 30 zakwalifikowało się co ćwierćfinałów. Po eliminacjach odpadła niestety Monika Skinder. Młoda Polka zajęła 33. miejsce i do awansu do ćwierćfinału zabrakło jej zaledwie 0,45 sekundy. W kwalifikacjach 23. lokatę zajęła Izabela Marcisz.

Marcisz trafiła do wymagającego ćwierćfinału, gdzie za rywalki miała wszystkie zawodniczki, które w eliminacjach znalazły się w czołowej dwudziestce. Marcisz z czasem 3:30.06 zajęła 4. miejsce w swoim ćwierćfinale. Ten czas był jednak znacznie słabszy od tych zawodniczek, które awansowały dalej jako "szczęśliwe przegrane". Ostatecznie Marcisz została sklasyfikowana na 25. pozycji.

W półfinałach zameldowały się reprezentantki aż ośmiu państw. Szybszy był pierwszy bieg, który wygrała zawodniczka gospodarzy. Nadine Faehndrich w finale była jedyną zawodniczką spoza Norwegii i Szwecji - te nacje miały odpowiednio po 3 i 2 przedstawicielki.

Szwajcarka bardzo szybko rozpoczęła finał, odjeżdżając daleko przed resztą stawki. Szwajcarka zbudowała imponującą przewagę nad dwoma Norweżkami. Na ostatniej prostej zaczęła atakować ją Lotta Udnes Weng, która jednak osłabła na ostatnich metrach na tyle, że minęła ją Maja Dahlqvist. Kibice ze Szwajcarii mieli co świętować.

Wyniki sprintu kobiet: 

# Zawodniczka Kraj Czas
1.Nadine FaendrichSzwajcaria3:23.56 s.
2.Maja DahlqvistSzwecja+0.47 s.
3.Lotta Udnes WengNorwegia+0.62 s.
4.Tiril Udnes WengNorwegia+2.35 s.
5.Frida KarlssonSzwecja+3.39 s.
6.Anne Kjersti KalvaaNorwegia+7.95 s.
25.Izabela MarciszPolska
33.Monika SkinderPolska

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty