Szwedka najszybsza na włoskiej trasie. Międzynarodowe towarzystwo w czołowej dziesiątce

Zwycięstwem Ebby Andersson zakończył się bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym na trasie we włoskim Toblach. Szwedka niemal od samego początku miała najlepsze międzyczasy i zasłużenie wygrała.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Ebba Andersson Getty Images / Vianney Thibaut/NordicFocus / Na zdjęciu: Ebba Andersson
Na trasie w Toblach zawodniczki startowały indywidualnie, w odstępach 30-sekundowych. Na trasie stawiło się 55 zawodniczek, zabrakło jednak reprezentantek naszego kraju - to efekt tego, że kadra Polski jest bardzo młoda i najlepsze zawodniczki w komplecie startują w mistrzostwach świata juniorek i U-23. Właśnie na tym dystansie wicemistrzynią świata została Izabela Marcisz.

Od początku bardzo dobre tempo miała Ebba Andersson, która jeszcze przyspieszyła w drugiej części dystansu względem reszty zawodniczek - na pomiarze usytuowanym na 6.7 kilometrze, miała już 13.2 sekundy przewagi nad Jessica Diggins. Dwa kilometry przed metą, prowadzenie nad Amerykanką wynosiło już prawie 20 sekund.

Ostatecznie Ebba Andersson pokonała Amerykankę o 13.3 sekundy. Na najniższym stopniu podium znalazła się Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która wyprzedziła na ostatnich dwóch kilometrach Szwajcarkę Nadine Faehndrich. Co ciekawe w czołowej dziesiątce były reprezentantki aż siedmiu państw, a najwięcej, bo trzy przedstawicielki miały Amerykanki.

Wyniki biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet:

# Zawodniczka Kraj Czas
1. Ebba Andersson Szwecja 23:23.7 m.
2. Jessica Diggins USA +13.3 s.
3. Ingvild Flugstad Oesgberg Norwegia +33.2 s.
4. Nadine Faendrich Szwajcaria +37.3 s.
5. Rosie Brennan USA +39.0 s.
6. Delphine Claudel Francja +41.1 s.

Czytaj także:  Polacy mogą sięgnąć po złoto ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu

Czy w przyszłości Izabela Marcisz będzie regularnie zajmować miejsca w pierwszej dziesiątce PŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×