Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

"Jak im nie wstyd?". Kowalczyk zbulwersowana zdjęciem z Tatr

Justyna Kowalczyk-Tekieli kocha góry, a na szlakach spędziła spory kawałek życia. Dlatego wścieka się, gdy widzi, co turyści po sobie pozostawiają.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Justyna Kowalczyk-Tekieli Facebook / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk-Tekieli
Górskie wędrówki to jedna z pasji Justyny Kowalczyk-Tekiel. Była biegaczka narciarska pochodzi z Kasiny Wielkiej, a stamtąd jest niedaleko do Tatr. Gwiazdę polskiego sportu często można spotkać na szlaku, a od pewnego czasu swoją pasję dzieli z synem i mężem.

Tym razem na Twitterze nie zamieściła pięknych widoków. Zamiast tego udostępniła zdjęcie, które pokazał "Tygodnik Podhalański". W Tatrach w drodze na Morskie Oko turyści zostawili po sobie górę śmieci.

"W cenzuralnych słowach nie da tego nazwać. Jak im nie wstyd się tak zachowywać" - pisze sportsmenka.

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

Oburzenie nie powinno już dziwić. Takie zachowanie turystów to nie tylko zaśmiecanie natury, ale także stwarzanie realnego zagrożenia dla dzikich zwierząt, które zamieszkują góry. Pisze o tym Tatrzański Park Narodowy, który nagłośnił problem, publikując film ze szlaku.

"Śmieci przywabiają dzikie zwierzęta, co ma fatalne skutki. Mniejsze z nich (np. gryzonie, ryjówki, łasice, owady) zwabione zapachem, niejednokrotnie dostają się do wnętrza butelek, skąd nie potrafią się wydostać, i giną. Dla pozostałych gatunków zagrożenie stanowi śmieciowy pokarm, nieodpowiedni zarówno pod względem objętości, jak i jakości, często będący przyczyną śmierci. Zwierzęta połykają przy okazji sporą ilość tworzyw sztucznych!" - alarmuje TPN.

Urocze zdjęcie Justyny Kowalczyk-Tekieli z synem. "Drzemka w chmurach" >>
Kowalczyk nie przestaje zadziwiać. "Nogi piekły, jak dzikie" >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Skolioza Zgłoś komentarz
  Przed chwileczką jakaś kurator też pisała listy dla ludzi To jakiś tydzień poezji pisanej ?
  • MaxG Zgłoś komentarz
   Pani Justynko, niech pani nie zajmuje się śmieciami tylko zajmie biathlonem. Bo tam straszna mizeria panuje, nie wspomnę o biegach narciarskich. Pani prezes.
   • Andrzej Roth Zgłoś komentarz
    Nad pieknym fiordem w Norwegi, parking z laweczkami, stolami i kilkoma pojemnikami na smieci, kilkanascie puszek "Tyskie" i opakowania po rozmaitych konserwach "Made in
    Czytaj całość
    Poland" rozlozone jak popadnie na tych stolach, lawkach i glebie. Chyba trzeba ze dwu generacji zanim nasz narod dojrzeje do poziomu czlowieka cywilizowanego.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×