Justyna Kowalczyk już w półfinale!

Justyna Kowalczyk bez najmniejszych problemów awansowała do dalszej fazy sprinterskiej rywalizacji w Davos. Polka w cuglach wygrała w Szwajcarii swój bieg ćwierćfinałowy.

Maciej Mikołajczyk

Justyna Kowalczyk w pełni kontrolowała swój ćwierćfinałowy bieg, prowadząc w nim od startu do mety. Polka od początku rozdawała karty, a linię mety minęła z rewelacyjnym czasem 3:56,4. Drugie miejsce ze stratą 2,6 sekundy do naszej reprezentantki zajęła Austriaczka Katerina Smutna, a trzecia była Rosjanka Anastazja Dotsenko.

O sporym pechu może mówić Charlotte Kalla. Szwedka upadła na zjeździe, przez co straciła szanse na awans i niespodziewanie odpadła z rywalizacji. Jej los w następnym biegu podzieliła inna z faworytek - Norweżka Maiken Caspersen Falla.

Zwyciężczyniami pozostałych ćwierćfinałów zostały odpowiednio Finka Anne Kylloenen, Amerykanka Kikkan Randall, Francuzka Aurore Jean oraz Julia Iwanowa, która na ostatnich metrach wyprzedziła Marit Bjoergen.