KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szklarska Poręba czeka na uczestników i kibiców Pucharu Świata

Na Polanie Jakuszyckiej trwa budowa trybun dla kibiców, a meteorolodzy zgodnie przepowiadają ochłodzenie i opady śniegu w najbliższych dniach.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Wszystko wskazuje więc na to, że zaplanowane na 18 i 19 stycznia 2014 r. zawody w ramach Pucharu Świata FIS w biegach narciarskich odbędą się planowo.

To doskonała informacja dla polskich (i nie tylko) kibiców, którzy wybierają się tłumnie do Szklarskiej Poręby, żeby wspierać Justynę Kowalczyk i pozostałych reprezentantów Polski, a także światowe gwiazdy biegów narciarskich. Do tej pory w zawodach zgłosiły udział reprezentacje 24 państw z czterech kontynentów. Wśród zagranicznych drużyn, które wybierają się do Szklarskiej Poręby, są m.in. USA, Szwecja, Kanada, Niemcy, Finlandia, Włochy i Rosja. Oznacza to ogromne szanse, że na starcie staną takie sławy, jak rewelacyjna sprinterka z Alaski Kikkan Randall, imponująca znakomitą formą w tym sezonie Szwedka Charlotte Kalla, czy Devon Kershaw z Kanady – zwycięzca sprintu na Polanie Jakuszyckiej sprzed dwóch lat.

Przypomnijmy, że na Polanie Jakuszyckiej biegacze i biegaczki będą rywalizować w sprintach techniką dowolną oraz na dystansach 10 i 15 kilometrów techniką klasyczną.

Program zawodów

Wszystkich kibiców sportów zimowych zapraszamy gorąco do Szklarskiej Poręby już na piątek (17 stycznia), kiedy to odbędzie się oficjalny trening (godz. 14-16). Na pierwszy dzień zawodów (18 stycznia) zaplanowano kwalifikacje mężczyzn i kobiet techniką dowolną od godz. 12:15, natomiast o godz. 14:15 rozpoczną się oba finały w tej kategorii biegowej. Z kolei w niedzielę (19 stycznia) odbędą się zawody stylem klasycznym na 15 km - mężczyźni rozpoczynają rywalizację o 9:45, zaś kobiety o 12:45.

Bilety

Wejściówki można nabyć na stronie organizatora: pucharswiata.szklarskaporeba.pl oraz na portalu ebilet.pl. Ceny poszczególnych biletów są takie same na pierwszy i drugi dzień zawodów i wynoszą odpowiednio: sektor A - 150 zł, sektor B - 70 zł i sektor E - 50 zł. Posiadanie biletu jest warunkiem koniecznym do jednorazowego wstępu na teren zawodów. W dniu zawodów będą kursowały bezpłatne autobusy dla osób posiadających bilety na imprezę na trasie Szklarska Poręba - Polana Jakuszycka. Osoby niepełnosprawne będą miały do dyspozycji pomoc wolontariuszy.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×