KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowe biegowe rozgrywki rozpoczęte. Wystartowały Ligi Regionalne Grupy AZOTY

W czterech regionach rozegrano pierwsze zawody Lig Regionalnych Grupy AZOTY. Jest to nowy cykl imprez w biegach narciarskich przeznaczony dla młodych zawodników.
Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński

W Białymstoku sportowcy rywalizowali w Mazowiecko-Północnej Lidze Regionalnej, w Wiśle zainaugurowała sezon Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna, na Polanie Jakuszyckiej odbyły się pierwsze zawody w ramach Karnokoskiej Ligi Regionalnej, a w Kirach Małopolskiej Ligi Regionalnej SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska.

W Wiśle, w najmłodszej kategorii zwyciężyli Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra i Mateusz Praski z WSS Wisła. Juniorki E były najliczniejszą grupą wiekową w zawodach – sklasyfikowano 28 zawodniczek. Najmłodsze z nich to 9-latki Martyna Mańdok z Klimczoka Bystra i Oliwia Przesadzing z Marklowic. Kategoria wiekowa E to kategoria dla zawodników z rocznika 2004 i 2005, jednak w zawodach startować mogą także młodsi zawodnicy. Najmłodsi ze startujących na Jonidle to ośmiolatkowie Jakub Wrzask z NKS Trójwieś i Miłosz Tomecki z Marklowic. W tej kategorii sklasyfikowano 19 zawodników. We wszystkich kategoriach wystartowało łącznie 92 młodych sportowców.

W Szklarskiej Porębie na starcie stanęło 110 zawodniczek i zawodników. Najliczniej obsadzone były biegi najmłodszych, czyli juniorek i juniorów E. Tutaj było odpowiednio 25 i 22 startujących. W tej kategorii wśród dziewcząt mieliśmy największą rozpiętość czasową pomiędzy zawodniczkami. Widać było, że biegło tu wiele dziewcząt, które dopiero rozpoczynają przygodę z biegami narciarskimi. Wygrała Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice), o 26 sekund wyprzedzając Hannę Marciniuk z UKS Sokołowsko. Wśród chłopców zdecydowanie najszybszy był Jan Reizer z Karkonoszy, o 21 sekund przed Szymonem Jedziniakiem z Krokusa Piechowice.

W Białymstoku wśród juniorek E na dystansie jednego kilometra triumfowała Julia Zajczyk z UKS Start Malawicze. - Do szkoły w Malawiczach uczęszcza około 50 uczniów, w tym kilkunastu trenuje narciarstwo - powiedział Piotr Zaręba, nauczyciel wychowania fizycznego. - Szczególnie dziewczyny garną się do tego sportu – dodał. - Wygrałam z dosyć dużą przewagą i biegło mi się fajnie - przyznała zwyciężczyni, Julia Zajczyk. - Gdyby od początku sezonu było więcej śniegu i można było trenować to forma byłaby jeszcze lepsza. Dobrze, że byliśmy na obozie w Czechach gdzie były trasy przygotowane do biegania. Ale muszę przyznać, że w Białymstoku także jest fajne miejsce dla narciarzy – dodała.

Liga Małopolska SZS w biegach narciarskich o Puchar ON Kotelnica Białczańska , Liga Regionalna Grupy Azoty zainaugurowała sezon w ośrodku biathlonowym Kiry w Kościelisku. Tradycją jest, że w pierwszych zawodach Ligi nie obowiązuje limit startujących zawodników stąd na liście startowej znalazło się ponad 450 nazwisk.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×