KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Na Polanie Jakuszyckiej ma powstać centrum sportowe za 70 mln zł

Wszystko wskazuje na to, że miłośnicy sportów zimowych w końcu doczekają się centrum sportowego na Polanie Jakuszyckiej. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 2018 roku, a całkowity koszt jest szacowany na 60-70 mln zł.
Karol Borawski
Karol Borawski
PAP / Maciej Kulczyński

Planowana inwestycja to nowoczesna baza sportowa, uwzględniająca trasy biegowe i biathlonowe ze strefą startu, mety oraz pętlą karną, strzelnicę biathlonową, boisko piłkarskie i bieżnię lekkoatletyczną o długości 200 m oraz górkę saneczkową i rowerową dla dzieci i młodzieży. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu oraz strzelnicą. Obiekt został zaplanowany zgodnie z obowiązującymi przepisami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), dzięki czemu możliwa będzie organizacja w Jakuszycach zawodów o randze mistrzostw świata.

- Do 2018 roku w Jakuszycach powstanie wielofunkcyjne centrum sportowe, nie tylko doskonale przystosowane do uprawiania sportów zimowych, ale umożliwiające aktywne spędzanie czasu przez cały rok - przekonuje marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, który uważa, że będzie to najlepszy tego typu obiekt w Europie.

Wydanie na pozwolenie na budowę ma zostać wydane do lutego 2017 roku. W maju 2017 powinna ruszyć budowa, której zakończenie planowane jest na październik 2018. Potrzebę budowy takiego ośrodka postulowano od wielu lat.

Ostateczna koncepcja centrum sportowego na Polanie Jakuszyckiej jest efektem prac zespołu złożonego z przedstawicieli Polskiego Związku Narciarskiego, Nadleśnictwa Szklarska Poręba, Polskiego Związku Biathlonu i Stowarzyszenia Bieg Piastów. Przewodniczącym zespołu był Julian Gozdowski, inicjator i komandor Biegu Piastów, największej polskiej imprezy narciarstwa biegowego, która od 40 lat odbywa się w Jakuszycach.

Zobacz wideo: Trykot z San Diego i puchar od Bodo. Wystawa na stulecie Legii

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
umwd.dolnyslask.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×