Tour de Ski: Natalia Nieprajewa z pierwszą wygraną w karierze. Odległe miejsce Urszuli Łętochy

Zwycięstwem Natalii Nieprajewej zakończył się niedzielny bieg na 10 km stylem dowolnym, rozegrany w ramach Tour de Ski. Była to pierwsza w karierze pucharowa wygrana Rosjanki.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Ingvild Flugstad Oestberg Newspix / Na zdjęciu: Ingvild Flugstad Oestberg
W sobotę, na otwarcie Tour de Ski, rozegrany został sprint. W nim dublet zaliczyły Szwedki - zwyciężyła Stina Nilsson przed Idą Ingemarsdotter. Podium uzupełniła Amerykanka Jessica Diggins. Jedyna Polka w stawce, Urszula Łętocha, została sklasyfikowana na 54. pozycji.

Dzień później w Toblach panie rywalizowały na dystansie 10 km stylem dowolnym. Tym razem reprezentantki Szwecji nie odegrały znaczącej roli. Ingermarsdotter była 13., a Nilsson dopiero 39.

Przez długi czas na prowadzeniu znajdowała się Ingvild Flugstad Oestberg, a żadna z kolejnych zawodniczek nie była w stanie zbliżyć się do jej wyniku.

Dopiero biegnąca z dalszym numerem Natalia Nieprajewa nawiązała korespondencyjny pojedynek z Norweżką. Rosjanka zdołała utrzymać przewagę i wyprzedziła ostatecznie rywalkę o 0,3 s. Na najniższym stopniu podium stanęła Anastazja Siedowa. Urszula Łętocha była 65. ze stratą 3:16.2 min. do triumfatorki.

Na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostała Therese Johaug (600 pkt). Drugie miejsce zajmuje Ingvild Flugstad Oestberg (512 pkt), a trzecie Krista Parmakoski (467 pkt). Na pierwszą lokatę w Tour de Ski wskoczyła natomiast Natalia Nieprajewa.

Uczestniczki Tour de Ski w poniedziałek będą mieli wolne. Do rywalizacji powrócą 1 stycznia, kiedy w szwajcarskim Val Mustair rozegrane zostaną sprinty stylem dowolnym. W dniach 2-3 stycznia cykl zagości w Oberstdorfie, a 5-6 stycznia w Val di Fiemme.

Wyniki biegu na 10 km stylem dowolnym w Toblach:

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1. Natalia Nieprajewa Rosja 23:19.9 min.
2. Ingvild Flugstad Oestberg Norwegia +0.3 s
3. Anastazja Siedowa Rosja +10.9
4. Krista Parmakoski Finlandia +17.4
5. Heidi Weng Norwegia +21.2
6. Jessica Diggins USA +27.2
65. Urszula Łętocha Polska +3:16.2 min.

ZOBACZ WIDEO: Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy zwycięstwo Natalii Nieprajewej jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×