Tour de Ski: bardzo dobry występ Macieja Staręgi, odpadł dopiero w półfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga
Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Maciej Staręga
zdjęcie autora artykułu

Maciej Staręga dopiero w półfinale zakończył swój udział w rywalizacji sprinterów stylem dowolnym w Toblach. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji, a triumfował Johannes Hoesflot Klaebo.

[tag=25485]

Maciej Staręga[/tag] potwierdził, że bardzo dobrze czuje się w sprintach stylem dowolnym. Polak w kwalifikacjach zajął 18. miejsce i pewnie awansował do popołudniowego ćwierćfinału. Polak w tej fazie zawodów również spisał się dobrze, bowiem w swoim biegu musiał uznać wyższość jedynie Aleksandra Bolszunowa.

Dzięki temu Staręga uzyskał awans do półfinału, ale tam już zabrakło mu sił. Polak przez pewien czas biegł na drugiej lokacie, ale pod koniec dystansu osłabł i dobiegł do mety jako szósty. Ostatecznie został sklasyfikowany na 11. pozycji.

Bezapelacyjnie najlepszy w rywalizacji mężczyzn był Johannes Hoesflot Klaebo, który w finale uzyskał czas 2:17.99. Drugie miejsce w zawodach zajął Richard Jouve, a trzeci był inny z Francuzów - Lucas Chanvat.

W rywalizacji kobiet wyraźnie triumfowała natomiast Stina Nilsson. Szwedka w finale pokonała trasę w czasie 2:36.26. Trzy sekundy straciła do niej jej rodaczka, Ida Ingemarsdotter, a trzecia była Jessica Diggins. Jedyna Polka w stawce, Urszula Łętocha, zakończył udział w zawodach na etapie kwalifikacji.

ZOBACZ WIDEO: Konsekwencja Stocha kluczem do wielkich sukcesów. Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Jak oceniasz postawę Staręgi?
Zgodnie z oczekiwaniami
Powyżej oczekiwań
Poniżej oczekiwań
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)