PŚ w biegach: pewne zwycięstwa Norwegii i Rosji w niedzielnych sztafetach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / BJORN LARSSON ROSVALL  / Na zdjęciu od lewej Andrej Melniczenko i Denis Spicow podczas biegu sztafetowego w Ulricehamn
PAP/EPA / BJORN LARSSON ROSVALL / Na zdjęciu od lewej Andrej Melniczenko i Denis Spicow podczas biegu sztafetowego w Ulricehamn
zdjęcie autora artykułu

Norweżki oraz Rosjanie zwyciężyli w niedzielnych biegach sztafetowych przeprowadzonych w Ulricehamn. Na starcie obu konkurencji zabrakło reprezentantów Polski.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywalizacja kobiet przebiegła pod dyktando pierwszej drużyny Norwegii. Po pierwszej zmianie na prowadzeniu znajdowała się co prawda reprezentacja Rosji, ale przewaga Julii Biełorukowej nad Heidi Weng wynosiła zaledwie 0,5 s.

Biegnąca na drugiej zmianie Therese Johaug wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, którego Norweżki nie oddały do końca. Co więcej, ich przewaga systematycznie rosła i ostatecznie wyniosła 37,4 s nad Szwecją. Oprócz Weng i Johaug w zwycięskiej sztafecie znalazły się jeszcze Astrid Jacobsen oraz Ingvild Flugstad Oestberg.

Walka o zwycięstwo wśród mężczyzn okazała się być wewnętrznym pojedynkiem Rosjan. Przez większość czasu na prowadzeniu znajdowała się druga ekipa "Sbornej". Jedynie po trzeciej zmianie na czele stawki był Andriej Mielniczenko z przewagą 0,8 s.

Na czwartej zmianie rywalizowali ze sobą Artiom Malcew i Siergiej Ustiugow. Górą był pierwszy z nich, który osiągnął ponad 20-sekundową przewagę nad swoim rodakiem. Na trzecim miejscu do mety dobiegli Norwegowie. Wyniki sztafety kobiet 4x5 km:

Miejsce Kraj Wynik
1Norwegia I57:06.3 min.
2Szwecja I+37.4 s
3Finlandia+41.2 s
4Rosja I+1:09.1 min.
5Norwegia II+1:15.7 min.
6Stany Zjednoczone+1:26.6 min.

Wyniki sztafety mężczyzn 4x7,5 km:

Miejsce Kraj Wynik
1Rosja II1:17:53.2 godz.
2Rosja I+20.8 s
3Norwegia+35.8 s
4Finlandia+56.4 s
5Szwecja I+1:39.6 min.
6Francja I+1:41 min.

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner: Każdy Polak musi mieć możliwość oglądania skoków!

Źródło artykułu: