Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Apoloniusz Tajner wywołał niepotrzebne zamieszanie? Justyna Kowalczyk zdziwiona

Szef Polskiego Związku Narciarskiego w wywiadzie radiowym stwierdził, że trener polskich biegaczek Aleksander Wierietielny zakończył pracę z reprezentacją. Problem w tym, że nic o tym nie wie sam zainteresowany. Justyna Kowalczyk również.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Justyna Kowalczyk Newspix / Martyna Szydłowska / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk

Jak już informowaliśmy (TUTAJ więcej szczegółów>>) Apoloniusz Tajner w rozmowie z dziennikarzem "Radia dla Ciebie" ogłosił, że Aleksander Wierietielny przestał pełnić funkcję trenera reprezentacji Polski biegaczek. - Justyna Kowalczyk będzie kontynuować pracę, ale w połowie dotychczasowego zakresu obowiązków. Mamy pomysł, jak dalej poprowadzić kadrę biegaczek - zapewnił prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Szybko okazało się, że nastąpiło jakieś nieporozumienie. Sam zainteresowany - trener Wierietielny - nic nie wie o ostatecznej decyzji. Poinformował o tym dziennikarz radiowej Trójki, Adam Malecki. - Wierietielny o przejściu na trenerską emeryturę: "od dawna jestem na emeryturze. A co do decyzji o mojej przyszłości to jeszcze poczekajmy" - napisał na Twitterze.

Podobnie zareagowała Kowalczyk. Na Twitterze zamieściła dość złośliwe słowa.

 

- Czytam, że mam jakąś nową rolę. Dobrze, że są internety. Człowiek zawsze czegoś się o sobie nowego dowie - tak brzmią słowa naszej mistrzyni, a obecnie współpracowniczki Wierietielnego w kadrze biegaczek narciarskich.

Trzeba wierzyć, że obie strony (Tajner i Wierietielny) wkrótce razem poinformują o ostatecznej decyzji. Bo na razie wiadomo, że... nic nie wiadomo. Dobrze, że sezon się już zakończył, to i takie zamieszanie nie ma wpływu na formę sportową samych zawodniczek.

Czytaj także: Biegi narciarskie. Szykują się zmiany w polskiej kadrze. Wierietielny i Kowalczyk mogą odejść >>

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Czy Aleksander Wierietielny powinien nadal trenować polską reprezentację?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (20):
Zobacz więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×