Natalia Nieprajewa wygrała Tour de Ski

Natalia Nieprajewa zajęła co prawda 4. miejsce w ostatnim etapie Tour de Ski, jednak wysoka przewaga wywalczona w poprzednich pięciu biegach zadecydowała o zwycięstwie Rosjanki.

Michał Gałęzewski
Natalia Nieprajewa PAP/EPA / ANDREA SOLERO / Na zdjęciu: Natalia Nieprajewa
Przed ostatnim biegiem, jakim była wspinaczka na Alpe Cernis, Natalia Nieprajewa miała 72 sekundy przewagi nad Ebbą Andersson. Szwedka, a także Norweżka Heidi Weng urwały się reszcie stawki na ostatnich kilometrach. Przez długi czas biegły razem, na wypłaszczeniu na ostatnich kilkuset metrach Weng zaatakowała i zwyciężyła o 7 sekund.

Dla Andersson pewnym pocieszeniem było znalezienie się na drugim stopniu podium całego Tour de Ski, który wygrała doskonała przez cały tydzień Natalia Nieprajewa. Rosjanka zajęła we wtorek czwarte miejsce, przegrywając na finiszu z Delphine Claudel z Francji, która w ostatecznej klasyfikacji była dwunasta.

Ostatni etap Tour de Ski ukończyło 46 zawodniczek. O godzinie 15:25 rozpocznie się bieg mężczyzn.