Suzuki Boxing Night 25. Sebastian Kusz: chcę udowodnić, że jestem najlepszy w kraju

Po niedawnych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy przed Sebastianek Kuszem kolejne prestiżowe starty. Już w sobotę wystąpi na gali Suzuki Boxing Night 25 w Sandomierzu i Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu (4-10 grudnia).

AM
Na zdjęciu Sebastian Kusz Materiały prasowe / Na zdjęciu Sebastian Kusz

- Chcę udowodnić, że jestem najlepszym w kraju pięściarzem kategorii półciężkiej. Celem jest w końcu stanąć na najwyższym stopniu podium w imprezie seniorskiej – mówi 20-letni Sebastian Kusz.

Zanim wystąpi w MP Seniorów, czeka go już 5. walka w karierze na gali Suzuki Boxing Night, która jest organizowana przez Polski Związek Bokserski  i Suzuki Motor Poland we współpracy ze Sponsorami i Partnerami. W ostatniej, 10 walce Sebastian Kusz (80 kg) spotka się z Węgrem z Istvanem Kreko.

- Do tej pory mam bilans pojedynków 2-2 na Suzuki Boxing Night. Wiem, że 2 lata temu Kreko przegrał z Mateuszem Urbanem na Mistrzostwach Europy Juniorów w wadze 71 kg. Ale od tego czasu bardzo dużo mogło się zmienić, wiem to po sobie. Więc nie sugeruję się walkami z przeszłości – powiedział bokser Ziętek Team Kalisz.

Przed zbliżającymi się startami, Sebastian Kusz wziął udział w MME U-22 w Budvie. - Niestety, zawody nie poszły po mojej myśli. Przegrałem pierwszą walkę z doświadczonym Macedończykiem Arjanem Isenim – przyznał.

W sobotę w Sandomierzu odbędzie się po 5 walk kobiet i mężczyzn. Między innymi dojdzie do pojedynków polsko-węgierskich: 51 kg Jakub Słomiński - Martin Virban, 60 kg Jarosław Iwanow - Istvan Bundovics, 63,5 kg Kirill Globenko - Mark Balog, 67 kg Michał Dawiec – Dominik Enekes.

- Każdy występ w reprezentacji z Orzełkiem na piersi jest dla mnie ogromnym zaszczytem. Zawsze staram się dać z siebie 110 procent – podkreślił Sebastian Kusz.

Transmisja z gali Suzuki Boxing Night będzie dostępna na antenie w TVP Sport.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×