Tomasz Jabłoński: Najtrudniejsza walka z Gardzielikiem

Kapitan Husarii Tomasz Jabłoński został uznany najlepiej wyszkolonym technicznie bokserem Mistrzostw Polski w Kaliszu. W drodze po złoty medal w wadze -75kg pokonał 5 rywali.

Rafał Malinowski

Najtrudniejszą walką był półfinał z Kamilem Gardzielikiem. - Nie miałem łatwiej drogi po drugi w karierze tytuł Mistrza Polski. Do każdego z 5 pojedynków wychodziłem bardzo skoncentrowany. Dawałem z siebie wszystko, nie oszczędzałem się. Jeśli miałbym wybrać najbardziej wymagającego przeciwnika, to byłby nim broniący złotego medalu z tamtego roku Kamil Gardzielik. Pokazał, że jest w bardzo dobrej formie, jeśli chodzi o technikę i kondycję. Bardzo żałuję, że nie spotkałem się z nim w finale, bo Kamil zasłużył na niego - powiedział Tomasz Jabłoński.

25-letni Tomasz Jabłoński w finale w Kaliszu pokonał Arkadiusza Szwedowicza 3-0. Ten pięściarz rok temu w Zawierciu w finale przegrał z Kamilem Gardzielikiem. Natomiast kapitan Hussars Poland poprzednio triumfował w MP w 2012 roku w Poznaniu pokonując w finale boksującego obecnie na zawodowych ringach Kamila Szeremetę.

- Organizację turnieju mistrzostw Polski w Kaliszu oceniam pozytywnie do dnia finałów, w którym pomiędzy walkami miały miejsce niezapowiedziane wcześniej przerwy. Przeszkadzały mi w dobrej rozgrzewce przed pojedynkiem ze Szwedowiczem. Podczas tej walki byłem bardziej zdenerwowany i spięty. Nie jestem zadowolony z tego występu, czułem się w sobotę w gorszej dyspozycji, jednak udało mi się osiągnąć cel, czyli zdobyć tytuł - stwierdził Tomasz Jabłoński.

Poza zwycięstwami z Gardzielikiem i Szwedowiczem, pięściarz SAKO Gdańsk wygrał też z Kamilem Bednarkiem, Kamile Ziemkiem i Stanisławem Gibadło. Został uznany najlepszym technikiem zawodów. Tomasz Jabłoński już zadeklarował, że będzie szykował się do kolejnego sezonu World Series of Boxing w barwach Hussars Poland, a niebawem prawdopodobnie czeka go start w Turnieju Feliksa Stamma w Warszawie (8-13.04).

Najlepszym bokserem MP w Kaliszu wybrano Igora Jakubowskiego, który wygrał w kat. -91kg. Przed 3 laty w Koninie ten wówczas 19-letni zawodnik zdobył złoto MP w wadze -75kg. Być może w najbliższym czasie zasili Husarię.