KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Tomasz Jabłoński: Forma w ekspresowym tempie

- Postaram się w ekspresowym tempie zrobić formę, ale tym razem gwarancji nie daję - mówi kapitan Rafako Hussars Poland Tomasz Jabłoński (-75kg), który ma wystąpić 12 marca w meczu z Russian Boxing Team w lidze World Series of Boxing.
Adam Zasimowicz
Adam Zasimowicz

W tym sezonie Tomasz Jabłoński, zeszłoroczny wicemistrz Europy, odniósł już jedno zwycięstwo w WSB ma ringu w Argentynie. Zresztą właśnie z tych prestiżowych rozgrywek uzyskał kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio.

- Postaram się poprawić bilans bilans ligowy, choć będzie to trudny. Po powrocie z Ameryki Południowej przez dwa tygodnie zmagałem się z mocnym przeziębieniem, coś mi gwizdało na oskrzelach, dostałem antybiotyk i nie mogłem trenować. Wczoraj wróciłem do zajęć, jestem na zgrupowaniu Husarii w Cetniewie, ale czasu do spotkania w Moskwie pozostało bardzo mało - powiedział Tomasz Jabłoński.

Pięściarz SAKO Gdańsk ma stare "rachunki" z Rosjanami, a konkretnie z Piotrem Chamukowem, z którym przegrał w finale ME w Samokovie. Wcześniej w lidze WSB Polak wygrał z Aleksandrem Iwanowem.

- Antybiotyk osłabił mój organizm, do tego zbijanie kilogramów też nie jest przyjemnością. Obawiam się o wyczucie w tej walce. Postaram się w ekspresowym tempie zrobić formę, ale tym razem gwarancji nie daję - stwierdził 27-letni Tomasz Jabłoński.

Na razie nie wiadomo, z kim przyjdzie mu walczyć w Moskwie. Rosjanie w wadze średniej zgłosili sześciu bokserów. W wyjazdowym meczu z Caciques Veneuzula Andriej Kowalczuk przegrał z Endry Jose Saavedrą Pinto, z którym Jabłoński już wygrywał. Więc zapewne szansę dostanie ktoś z inny ze Sbornej - na liście są też Piotr Chamukow, Andriej Efremenko, Igor Charitonow, Maksim Koptjakow i Dmitri Nesterow.

Dla Rafako Hussars Poland będzie to piąty mecz w tym sezonie i szansa na pierwsze zwycięstwo. Russian Boxing Team dotychczas wygrał w Wenezueli 3-2 i w Szczecinie z Husarią 3-2 oraz w Buenos Aires z Argentina Condors 5-0.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×