Będziesz w szoku. Tyson zdradził, kto miał "najtwardszą szczękę"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Photo by: The Ring Magazine via Getty Images / Na zdjęciu: Mike Tyson (P) i Jose Ribalta (L)
Getty Images / Photo by: The Ring Magazine via Getty Images / Na zdjęciu: Mike Tyson (P) i Jose Ribalta (L)
zdjęcie autora artykułu

Mike Tyson wyróżnił tylko jednego przeciwnika, z którym przyszło mu walczyć w ringu. Nie jest to Evander Holyfield ani Lennox Lewis.

W tym artykule dowiesz się o:

Jeden z najwybitniejszych bokserów wszech czasów w wadze ciężkiej, Mike Tyson, stoczył 58 walk na zawodowym ringu (w latach 1985-2005). Amerykanin zanotował 50 zwycięstw (w tym 44 KO) i tylko sześć porażek.

Słynny Evander Holyfield dwukrotnie pokonał Tysona w latach 90. ubiegłego wieku. Dokonali tego również tacy pięściarze jak: Lennox Lewis, Buster Douglas, Danny Williams i Kevin McBride.

Żaden z nich nie zasłużył jednak na miano przeciwnika z "najtwardszą szczęką". To wyróżnienie trafiło do... Kubańczyka Jose Ribalty, z którym Tyson stoczył pojedynek w sierpniu 1986 r., mając zaledwie 20 lat - pisze portal sportbible.com.

Tyson wygrał wówczas walkę w Trump Plaza Hotel and Casino w Atlantic City w New Jersey przez TKO w 10. rundzie, ale nie przyszło mu to łatwo.

Po latach - w rozmowie z Ring TV w 2014 r. - przyznał, że Ribalta był jedynym bokserem, który był w stanie przyjmować jego potężne ciosy. - Uderzałem w niego wszystkim co miałem, a on wszystko to przyjmował i wracał po więcej. Walczył ze mną ramię w ramię. Ribalta miał najtwardszą szczękę ze wszystkich moich rywali w ringu - zdradził Tyson.

Zobacz: Fury czy Usyk? Legendarny Mike Tyson wskazał faworyta Mike Tyson przyleciał do Polski. Nie uwierzycie, czego szukał w Piątnicy

ZOBACZ WIDEO: "Ewenement na skalę światową". Mateusz Borek o walce Adamek vs. Chalidow

Źródło artykułu: WP SportoweFakty