Wskazał faworyta. Wschodząca gwiazda KSW o walce Chalidow - Adamek

24 lutego w Gliwicach odbędzie się gala XTB KSW Epic z walką wieczoru pomiędzy Mamedem Chalidowem a Tomaszem Adamkiem. Swoim typem na to starcie podzielił się z kibicami Adam Soldajew, czołowy zawodnik kategorii piórkowej w Europie.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Na zdjęciu od lewej: Mamed Chalidow, Tomasz Adamek Instagram / Na zdjęciu od lewej: Mamed Chalidow, Tomasz Adamek
Bokserska walka Mameda Chalidowa z Tomaszem Adamkiem zwieńczy galę XTB KSW Epic w PreZero Arenie Gliwice. "Góral" po raz pierwszy wejdzie do okrągłej klatki KSW, a dla ikony MMA w Polsce będzie to debiut na zasadach boksu.

Ikona polskiego MMA do starcia z utytułowanym pięściarzem przygotowywała się m.in. z Arturem Szpilką czy Michałem Materlą. Z kolei 47-letni Adamek do sportowej rywalizacji powraca po długiej, ponad pięcioletniej przerwie.

- Typuję oczywiście Mameda, mojego starszego brata. Powód jest taki, że uważam, że ta sześcioletnia przerwa Adamka bardzo mocno na niego wpłynie, tym bardziej jak nie trenował z tego co mówi - powiedział Adam Soldajew w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych KSW.

Mamed Chalidow jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. Na swoim koncie ma 17 zwycięstw zdobytych przez nokaut i 16 przez poddanie.

Tomasz Adamek w trakcie bardzo bogatej kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Ponad 30 razy posyłał rywali na deski. "Góral" wywalczył zawodowy tytuł mistrza świata organizacji IBF i IBO w kategorii junior ciężkiej oraz organizacji WBC w wadze półciężkiej.

Galę KSW Epic będzie można oglądać w systemie PPV na stronie kswepic.tv oraz na Canal+ online w cenie 39,99 zł.

Czytaj więcej:
Stoczył się na samo dno. Artur Szpilka ujawnia mroczną przeszłość
Wyjątkowe starcie na gali Chalidow - Adamek. Emocje gwarantowane

ZOBACZ WIDEO: Chalidow przed starciem z Adamkiem: "Ja będę w tej walce underdogiem"
Czy podzielasz zdanie Adama Soldajewa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×