"Destrukcyjny występ". Eksperci zachwyceni po walce Joshua - Ngannou

Anthony Joshua w brutalny sposób udzielił lekcji boksu Francisowi Ngannou. Były mistrz świata wagi ciężkiej już w drugiej rundzie skończył byłego mistrza UFC. Eksperci komentujący to wydarzenie byli zachwyceni formą Brytyjczyka.

Artur Babicz
Artur Babicz
Anthony Joshua wygrywa z Francisem Ngannou YouTube / Na zdjęciu: Anthony Joshua wygrywa z Francisem Ngannou
Walka Anthony'ego Joshuy (28-3) z Francisem Ngannou (0-2) miała być prawdziwym świętem wagi ciężkiej. Tak też było, ale samo starcie zbyt długo nie trwało. Obaj pięściarze od pierwszych sekund mocno ruszyli na siebie, i przy tym szalonym tempie dobitnie przekonaliśmy się, kto był mistrzem świata w boksie, a kto dopiero uczy się tego sportu.

Anthony Joshua po raz pierwszy położył rywala już w pierwszej rundzie. Natomiast w kolejnej dokończył dzieła zniszczenia. To był jeden z najlepszych, a na pewno najbardziej efektownych występów Brytyjczyka od lat. To również potwierdzają eksperci, którzy na platformie X nie kryli zachwytów nad nokautem, który obserwowaliśmy w drugiej rundzie.

"Destrukcyjny występ. Skoncentrowany AJ znający swoją ringową tożsamość to dziś spokojnie TOP 2-3 i przy tym być może najbardziej niebezpieczny pięściarz na świecie. Nie ma żadnego miejsca na żarty" - skomentował Leszek Dudek, ekspert pięściarski.

"Ten obraz mówi wszystko. Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni. Joshua w roli killera, Ngannou ofiary. Były mistrz UFC nie miał w starciu z byłym mistrzem wagi ciężkiej nic do powiedzenia. Chyba do boksu już nie wróci" - podzielił się swoją opinią Janusz Pindera, komentator boksu.

"Doczekaliśmy się naprawdę przerażającej wersji AJ-a! CO-ZA-WYSTĘP! Joshua dosłownie wybił Ngannou boks z głowy i jednocześnie zawstydził Fury'ego przygotowującego się do walki życia" - napisał Kacper Bartosiak, dziennikarz TVP Sport.

"Boks > MMA, jesteśmy w odpowiednim miejscu, dziękujemy AJ, dźwigasz od dawna tę królewską dywizję" - skomentował Mateusz Hencel, ekspert pięściarski.

"JAK TAM DZIŚ PORÓWNANIE BOKSU Z MMA WYGLĄDA?" - napisał krótko Przemysław Garczarczyk, dziennikarz pięściarski.

"Co za NOKAUT!!! Anthony Joshua najpierw rozbroił Francisa Ngannou jak ucznia, a potem zdetonował na jego głowie straszną bombę. "AJ" staje się ostry, jak na początku kariery. Znakomity występ. Znakomity" - zachwycał się Piotr Jagiełło, dziennikarz TVP Sport.

ZOBACZ WIDEO: Będzie wielka walka Łukasza Różańskiego? Ujawnił szczegóły

Zobacz także: Jake Paul zmierzy się z Mike Tysonem. Zobacz, kim jest jego partnerka
Zobacz także: 10 sekund i po walce. Bolesna lekcja za lekceważenie rywala

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Anthony Joshua ponownie zostanie mistrzem świata wagi ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×