Ukrainiec wielkim mistrzem. Spójrz, co piszą Rosjanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / PAP/EPAALI HAIDER / Na zdjęciu: walka Fury - Usyk
Materiały prasowe / PAP/EPAALI HAIDER / Na zdjęciu: walka Fury - Usyk
zdjęcie autora artykułu

Walka Ołeksandr Usyk - Tyson Fury przyciągnęła uwagę kibiców i mediów na całym świecie, również w Rosji. Co o tym wydarzeniu napisano w kraju, który dwa lata temu najechał ojczyznę nowego absolutnego mistrza świata wagi ciężkiej?

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę w Rijadzie odbyła się historyczna gala bokserska. W walce wieczoru zmierzyli się Ołeksandr Usyk i Tyson Fury. Stawką pojedynku były pasy najważniejszych federacji w wadze ciężkiej. Niekwestionowanym mistrzem po niejednogłośnej decyzji sędziów został Ukrainiec (więcej o tym starciu TUTAJ).

To wielkie wydarzenie sportowe śledziły media na całym świecie, także w Rosji. W lutym 2022 roku wojska reżimu Putina dokonały inwazji na Ukrainę, rozpoczynając krwawą wojnę. To właśnie z okupowanego kraju pochodzi niepokonany mistrz w kategorii ciężkiej.

Rosjanie rozpisują się na temat walki Usyk - Fury, podając nie tylko najważniejsze fakty. Są również ciekawe analizy tej wielkiej bitwy. "To była niesamowita walka, pełna dramatyzmu i estetyki" - stwierdzono w relacji na sports.ru. "Prawie go znokautował!" - zamieszczono już w tytule.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

Jej autor, Denis Dorofiejew, ze szczegółami przedstawił najpierw, jak w ogóle do niej doszło. A tak napisał o kluczowym momencie tej walki: "W drugiej połowie walki Fury zwolnił i Usyk to wykorzystał. W ósmej rundzie złamał nos przeciwnikowi, a w dziewiątej zszokował go i zmiażdżył potężną serią, która posłała Fury'ego na liny".

Bardzo długi opis walki zamieścił także serwis sport-express.ru. Już w tytule stwierdzono, że "Usyk zadał Fury'emu pierwszą porażkę". Potem ze szczegółami opisano, jak Ukrainiec z czasem zyskiwał przewagę w ringu.

Zdaniem tego portalu kluczowe wydarzenia miały oczywiście miejsce w dziewiątej rundzie, gdy Fury był liczony przez sędziego. "Brytyjczyk wyglądał na całkowicie zagubionego, jednak po przerwie udało się mu dojść do siebie i nie dać się wykończyć".

Inne rosyjskie media skupiły się na najważniejszych faktach. "Ołeksandr Usyk pokonał Tysona Fury'ego, stając się absolutnym mistrzem świata" - przypomniano już w tytule na portalu championat.com.

"W dziewiątej rundzie Usyk powalił Fury'ego, ale Brytyjczyk był w stanie kontynuować walkę" - napisano w krótkiej relacji. "Usyk został pierwszym absolutnym mistrzem świata wagi ciężkiej w XXI wieku" - dodano.

Zobacz także: Sensacja w Rijadzie Zobacz także: Nowy mistrz w ulubionej kategorii Polaków

Źródło artykułu: WP SportoweFakty