Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dawid Kwiatkowski: Niech wygra lepszy

- Nigdy nie miałem tak dobrych przygotowań, jak do walki z Michałem Żeromińskim. Niech wygra lepszy – mówi Dawid Kwiatkowski przed galą "Wojak Boxing Night".
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

- Kocham boks i cieszę się, że jakiś czas temu lekarze pomylili się mówiąc, że po wypadku drogowym nie wrócę na ring. Mnie to się udało, ciężko trenuję, a przed tą walką miałem świetne warunki do przygotowań, za co dziękuję Łukaszowi Wawrzyczkowi, który prowadzi swój klub w Oświęcimiu - powiedział pochodzący z tego samego miasta Dawid Kwiatkowski.

Życie nigdy nie rozpieszczało 25-latka. Wychowywał się w rodzinie zastępczej, a największym autorytetem była dla niego babcia. Niestety, nie doczekała kolejnej ringowej potyczki wnuka. - Babcia zmarła przed 3 tygodniami i w ogóle zastanawiałem się czy nie odwołać walki z Michałem Żeromińskim. Postanowiłem jednak, że stanę w ringu, a zwycięstwo jej zadedykuję. W przeszłości nie miałem gdzie trenować, dlatego ćwiczyłem na strychu w mieszkaniu babci albo gdzieś na boisku szkolnym. Kiedy padał deszcz, to chowaliśmy się z trenerem do samochodu. A teraz miałem znakomitą możliwość do popracowania przed walką w Legionowie - powiedział.

Dawid Kwiatkowski ma bilans walk 8-1, 3 KO. Jedyną porażkę poniósł z Białorusinem Andreiem Staliarchukiem. Do tej pory na ringach zawodowych nie walczył z Polakami. - Z Michałem Żeromińskim walczyłem kilka lat temu na gali zawodowej, ale jeszcze obaj byliśmy amatorami. Moim zdaniem walka była wyrównana, a o mojej porażce przesądziła ostatnia runda. Uważam go za bardzo dobrego pięściarza, z dużymi sukcesami. Ale po tych moich treningach nabrałem pewności siebie i liczę na wygraną. Niech zwycięży lepszy - mówi Dawid Kwiatkowski.

Ostatnią walkę stoczył prawie 5 miesięcy temu, wygrał w Częstochowie z Laszlo Fazekasem niejednogłośnie na punkty. - Wtedy popełniłem błąd, bo zbijałem zbyt dużo kilogramów, około 10, do tego w krótkim czasie. Teraz staram się utrzymywać ok. 70 kg, aby zbytnio nie osłabiał organizmu w ostatnich dniach przed walką. Pojedynek z Michałem Żeromińskim to mój najważniejszy sprawdzian w karierze bokserskiej i chcę go zdać - mówi Kwiatkowski.

Gala "Wojak Boxing Night" organizowana przez Babilon Promotion&KnockOut Promotions odbędzie się 26 kwietnia w Legionowie. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym tej stacji.

Jesteśmy na facebooku. Dołącz do nas!

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×