Paweł Głażewski powalczy o mistrzostwo świata!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Znakomite informacje napłynęły w sobotni poranek z Niemiec. Portal boxingscene.com poinformował, że [tag=11702]Paweł Głażewski[/tag] będzie 6 grudnia rywalem Juergena Braehmera.

W tym artykule dowiesz się o:

Stawką walki będzie pas mistrza świata federacji WBA wagi półciężkiej, który należy do Niemca. Do niemiecko-polskiego starcia dojdzie w EWE Arena w Oldenburgu. - Nie mogę się już doczekać powrotu na ring i trzeciej tegorocznej obrony mojego pasa. Ostatnio boksowałem z rywalami, którzy albo mieli dobrą kondycję, albo mocno uderzali. Głażewski posiada obie te cechy. Robi to dobrze, ale ja jeszcze lepiej. Jestem od niego lepszy w każdym elemencie i udowodnię to 6 grudnia! - powiedział posiadacz pasa. [ad=rectangle] Juergen Braehmer na zawodowych ringach stoczył 46 walk, w których zanotował 44 zwycięstwa i 2 porażki (ostatnia w 2008 roku). Po raz ostatni mistrzowskiego pasa 36-letni Niemiec bronił w czerwcu tego roku, gdy wyraźnie wypunktował Roberto Feliciano Bolontiego.

Paweł Głażewski ma na swoim koncie 25 walk - 23 wygrane i 2 porażki - ostatnia w ubiegłym roku z Hadillahem Mohoumadim w Ostródzie. W 2012 roku Głażewski musiał uznać wyższość legendarnego Roya Jonesa Jr, choć trzeba przyznać, że werdykt tej walki był mocno krzywdzący dla Polaka. Starcie z 36-letnim Braehmerem to bez wątpienia walka życia dla polskiego pięściarza.

Źródło artykułu: