Solomon Haumono: Z Tomaszem Adamkiem idę po nokaut

Nowozelandzki pięściarz Solomon Haumono, który w najbliższą sobotę zmierzy się z Tomaszem Adamkiem na gali Polsat Boxing Night 7 w Gdańsku, wierzy że będzie w stanie pokonać Polaka przez nokaut.

Michał Bugno
Michał Bugno
Getty Images / Chris Hyde/Stringer
Choć Tomasz Adamek skończył już 40 lat, a Solomon Haumono jest od niego rok starszy, to wiele wskazuje, że ich sobotnia walka na gali Polsat Boxing Night 7 w Gdańsku będzie stała na wysokim sportowym poziomie. Obaj zawodnicy włożyli wiele wysiłku w przygotowania do pojedynku. - Adamek do nadal światowej klasy bokser. Był mistrzem świata w dwóch wagach, co przecież o czymś świadczy. Traktuję go jak jednego z najlepszych na świecie. Mam na niego parę broni, ale przede wszystkim myślę, że obaj ostro na siebie natrzemy - mówi Solomon Haumono w rozmowie z dziennikarzem "Przeglądu Sportowego" Przemysławem Osiakiem.

- Adamek sprawdził się w wielu bitwach i dlaczego miałby nie mieć ochoty na kolejną? Ja jestem gotów. Powinno być widowiskowo. Obaj pójdziemy po nokaut. Dla wygranej zrobimy wszystko - dodaje.

Rekord Haumono na zawodowych ringach to 24 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki.

ZOBACZ WIDEO Różalski zdradza, co sądzi o polityce
Czy Tomasz Adamek bez problemu wygra walkę z Solomonem Haumono?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×