Andrzej Fonfara: Marzyłem o walce na stadionie Legii

- Marzyłem o walce na stadionie Legii - mówi Andrzej Fonfara, który 16 czerwca zawalczy na gali boksu zawodowego w Warszawie. Impreza nie odbędzie się jednak na obiekcie Wojskowych, a w hali Torwar.

Dawid Borek
Dawid Borek
Andrzej Fonfara Getty Images / Minas Panagiotakis / Stringer / Na zdjęciu: Andrzej Fonfara
Jeden z czołowych polskich pięściarzy w młodych latach był związany z bokserską sekcją Legii. Teraz jest kibicem Wojskowych, w miarę możliwości pojawiając się na meczach przy Łazienkowskiej 3.

Andrzej Fonfara nie tylko deklaruje sympatię stołecznemu klubowi, ale także pokazuje, jak ważną rolę w jego życiu odgrywa Legia. Bokser ma kilka tatuaży związanych z warszawskim zespołem, między innymi "eLkę".

16 czerwca Fonara weźmie udział w gali boksu zawodowego w Warszawie, w pewnym stopniu spełniając swoje marzenie. - Zawsze moim marzeniem była walka na stadionie Legii. Torwar to drugie miejsce najbardziej kojarzone z Legią. Cieszę się, że będę mógł pokazać się polskiej publiczności po tylu latach rozłąki - mówi Fonfara w rozmowie z legia.com.

Dla 30-latka mieszkającego w Chicago będzie to dopiero druga walka w ojczyźnie. Na razie nie znamy ani nazwiska rywala Fonfary, ani szczegółów czerwcowej
imprezy w stolicy.

Fonfara w swoim ostatnim pojedynku przegrał przez nokaut w rewanżowym starciu z Adonisem Stevensonem. Walka odbyła się na początku czerwca ubiegłego roku.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Narkun po KSW 42: Pewnie niektórzy pomyślą, że gadam brednie
Czy Andrzej Fonfara wygra swoją najbliższą walkę w Warszawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×