Żona Muhammada Alego wręczyła Ołeksandrowi Usykowi puchar imienia jej męża

Jedną z nagród w turnieju World Boxing Super Series była specjalna nagroda imienia legendarnego Muhammada Alego. Puchar wielkiemu mistrzowi wręczyła żona jednego z najważniejszych sportowców XX wieku.

Jakub Madej
Jakub Madej
Ołeksandr Usyk Getty Images / Ronny Hartmann/Stringer / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk
Cały świat jest pod wrażeniem formy, którą w sobotę zaprezentował Ołeksandr Usyk (15-0, 11 KO). Niepokonany pięściarz w dwunastu rundach zdominował i zdeklasował Murata Gassijewa (26-1, 19 KO), który nie był w stanie znaleźć pomysłu na świetnego Ukraińca.

W ręce 31-latka po finale turnieju World Boxing Super Series trafiły tytuły czterech najważniejszych organizacji. Ukrainiec jest teraz mistrzem świata WBA, WBC, IBF i WBO w kategorii junior ciężkiej. To jednak nie wszystkie nagrody, które otrzymał Usyk.

Najlepszy pięściarz dywizji cruiser na całym świecie za zwycięstwo w turnieju otrzymał 10 mln dolarów. Ważne trofeum Usyk dostał jednak z rąk Lonnie Ali, która wręczyła Ukraińcowi nagrodę imienia Muhammada Alego. 31-latek jest pierwszym pięściarzem w historii, który otrzymał ten puchar.

W sobotę Usyk odniósł piętnaste zwycięstwo w zawodowej karierze. W drodze do finału World Boxing Super Series urodzony w Kijowie pięściarz pokonał Marco Hucka i Mairisa Briedisa. Wcześniej Ukrainiec odprawiał między innymi Krzysztofa Głowackiego, Michaela Huntera czy Pedro Julio Rodrigueza.


ZOBACZ WIDEO: Karol Bielecki po meczu Gortat Team: Świetna sprawa dla kibiców
Czy Ołeksandr Usyk powinien przejść do kategorii ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×