Hit potwierdzony: Adam Balski i Nikodem Jeżewski skrzyżują rękawice w Radomiu

17 listopada dojdzie do walki czołowych polskich pięściarzy wagi cruiser: Adama Balskiego (12-0, 8 KO) z Nikodemem Jeżewskim (14-0-1, 8 KO). Ich pojedynek będzie jedną z atrakcji gali "Wojna domowa", która odbędzie się w Radomiu.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Adam Balski Newspix / Łukasz Sobala / Press Focus / Na zdjęciu: Adam Balski

Niepokonani dotąd na zawodowym ringu Adam Balski i Nikodem Jeżewski skrzyżują ze sobą rękawice po raz pierwszy. Są niemal rówieśnikami i są na podobnym etapie kariery, a ostatnio mierzyli się nawet z tymi samymi rywalami: Demetriusem Banksem i Tarasem Oleksiejenką.Polskie środowisko bokserskie większe nadzieje wiąże z Balskim, który ma nieco większe doświadczenie z walk z mocniejszymi przeciwnikami, ale który z nich zasługuje w tej chwili bardziej zasługuje na miano następcy Krzysztofa "Diablo" Włodarczyka, okaże się 17 listopada.

Organizujący galę Mateusz Borek zdradził jednak, że w kontrakcie na walkę Balskiego z Jeżewskim znalazła się klauzula rewanżu, więc niewykluczone, że na listopadowej walce konfrontacje 27-latków się nie skończą.

Pojedynek Balskiego z Jeżewskim będzie jednym z najciekawszych w polskim boksie w 2018 roku. "Balski w korespondencyjnych pojedynkach wypadał lepiej, ale Jeżewski w najtrudniejszym pojedynku z Cieślakiem zaprezentował się najkorzystniej w karierze" - napisał na Twitterze Maciej Miszkiń.

"Bardzo ciekawe zestawienie bez faworyta jak dla mnie... 50 na 50" - dodał Artur Szpilka.Walka Balskiego z Jeżewskim będzie jedną z głównych atrakcji "Wojny domowej". Poza nimi w Radomiu wystąpi też m.in. Damian Jonak i dojdzie również do rewanżu Damiana Wrzesińskiego z Michałem Chudeckim.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 87. Andrzej i Bartek Bargielowie o historycznym zjeździe na nartach z K2 [cały odcinek]
Kto wygra walkę Balski - Jeżewski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×