KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przemysław Saleta wspomina Andrzeja Gmitruka. "Był niezwykle kolorową postacią, uwielbiałem go spotykać"

We wtorek doszło do tragicznego zdarzenia. W nocy znaleziono ciało Andrzeja Gmitruka - wybitnego trenera boksu w Polsce. Wielu ekspertów i zawodników nie może uwierzyć w tę tragedię, w tym Przemysław Saleta.

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Andrzej Gmitruk Newspix / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Andrzej Gmitruk
- Dostałem wiadomość, że nie żyje Andrzej Gmitruk, trener boksu amatorskiego, późniejszy trener zawodowców. Człowiek, z którym nigdy nie pracowałem na stałe choć znaliśmy się od trzydziestu lat. Moje drogi z trenerem Gmitrukiem często się przecinały na sali bokserskiej czy w studiu komentatorskim. Był to mega fajny facet, kolorowa postać. Jak każdy z nas miał wady i zalety, natomiast to człowiek, który był dużą częścią polskiej historii boksu amatorskiego i boksu zawodowego. Potrafił wydobyć z zawodnika to co jest w nim najlepsze. Moim zdaniem Tomasz Adamek był zawodnikiem, który pod okiem trenera boksował najlepiej. Miał on ogromną wiedzę z super wyczuciem - stwierdził Przemysław Saleta.

67-letni szkoleniowiec 10 listopada stał w narożniku Artura Szpilki podczas jego potyczki z Mariuszem Wachem. Mimo swojego wieku trener słynął z niezwykłej ekspresji i potrafił pomóc we wspaniały sposób pięściarzom, doskonale analizując ich rywali.

- Andrzej Gmitruk świetnie analizował przeciwnika pod kątem walki swoich zawodników, był również doskonałym taktykiem. Przede wszystkim jednak był bardzo kolorową postacią i uwielbiałem spotykać go, chociażby ostatnio na sali Legii, gdzie mogliśmy rozmawiać nawet o niczym. Szczere kondolencje dla wszystkich bliskich Andrzeja Gmitruka. Andrzej szacunek! - zakończył były mistrz Europy w boksie zawodowym.

Śmierć Gmitruka jest ogromną stratą dla polskiego boksu. 67-latek był jednym z najwybitniejszych trenerów i prowadził najlepszych pięściarzy z naszego kraju. Zaczynał od prowadzenia kadry juniorów w Polskim Związku Bokserskim. Potem przeniósł się do Legii Warszawa, z którą zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. To otworzyło mu drzwi do pracy z zawodowcami.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 80. Trener Andrzej Gmitruk o Arturze Szpilce, Andrzeju Gołocie i Tomaszu Adamku [cały odcinek]

Gmitruk szkolił gwiazdy polskiego boksu. Jego podopiecznymi byli Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Mateusz Masternak, Krzysztof Kosedowski czy Zbigniew Raubo. Ostatnio skupił się na pracy z Arturem Szpilką i był w jego narożniku podczas ostatniej walki z Mariuszem Wachem.

Doświadczony trener był niezwykle ceniony w środowisku. Często był także zapraszany w roli eksperta lub komentatora przy okazji gal bokserskich.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook Przemysława Salety
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×