KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ugonoh wrócił do rankingu WBO. Głowacki za Usykiem na szczycie kategorii junior ciężkiej

Pięciu pięściarzy i jedna pięściarka znaleźli się w najnowszym rankingu organizacji WBO. Najwyżej uplasował się Krzysztof Głowacki, tymczasowy mistrz wagi junior ciężkiej.
Jakub Madej
Jakub Madej
Krzysztof Głowacki Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Krzysztof Głowacki

W kategorii ciężkiej 15. miejsce zajął Izuagbe Ugonoh (18-1, 15 KO). Urodzony w Szczecinie pięściarz w 2018 roku stoczył tylko jedną walkę - w maju pokonał przed czasem Freda Kassiego. Kolejny pojedynek Ugonoh miał stoczyć na gali Tiger Fight Night Urban Jungle organizowanej przez Dariusza Michalczewskiego. Wydarzenie zostało jednak przełożone na 16 marca 2019 roku z powodu śmierci Andrzeja Gmitruka.

Zaraz za Ołeksandrem Usykiem w zestawieniu najlepszych pięściarzy kategorii junior ciężkiej uplasował się Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO). "Główka" obecnie figuruje jako tymczasowy mistrz World Boxing Organisation. Tytuł ten Polak zdobył pokonując w listopadzie Maksima Własowa. Na 10. miejscu kategorii do 90.72 kilogramów znalazł się natomiast Andrzej Fonfara (30-5, 18 KO), który w czerwcu odprawił Ismaiła Siłłacha.

Na wysokiej 5. pozycji w kategorii półciężkiej znalazł się Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO). "Arab" w 2018 roku stoczył już trzy pojedynki, pokonując kolejno Andrzeja Sołdrę, Tim Cronina i Jacksona Juniora. Kolejną walkę Parzęczewski stoczy 22 grudnia. Jego przeciwnikiem będzie Dariusz Sęk.

W kategorii średniej na 4. miejscu znalazł się Maciej Sulęcki (27-1, 11 KO). "Striczu" na listopadowej gali w Gliwicach pokonał przed czasem Jeana Michela Hamilcaro. Starcie to było powrotem Sulęckiego po przegranej z Danielem Jacobsem.

Miejsce mistrzyni kategorii junior lekkiej utrzymała Ewa Brodnicka (16-0, 2 KO). 34-latka w 2018 roku dwukrotnie stawała do obrony swojego tytułu mistrzowskiego - w kwietniu pokonała Sarę Pucek, natomiast w październiku Noziphę Bell.

ZOBACZ WIDEO Artur Szpilka o wygranej z Wachem i zadymie pod ringiem

Czy Krzysztof Głowacki pokona w 2019 roku Mairisa Briedisa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WBO
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×