Boks. Kownacki - Arreola. Tak "Fox Sports" przedstawiło Kownackiego. Przypomniano nokaut na Szpilce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Edward Diller / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Getty Images / Edward Diller / Na zdjęciu: Adam Kownacki
zdjęcie autora artykułu

W nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu Adam Kownacki zawalczy z Chrisem Arreolą. Telewizja "Fox Sports" przygotowała materiał przedstawiający polskiego boksera, w którym przypomniała m.in. jego nokaut na Arturze Szpilce.

W tym artykule dowiesz się o:

W niespełna dwuminutowym filmie pokazano, jak Adam Kownacki przygotowywał się do pojedynku z Chrisem Arreolą pod okiem Keitha Trimble'a, wyraźnie zaakcentowano też fakt, że polski bokser w swojej zawodowej karierze nie poniósł jeszcze ani jednej porażki. - Wygrał za to 19 walk, w tym 15 przez nokaut - słyszymy w materiale.

Większość filmu poświęcono walce Adama Kownackiego z... Arturem Szpilką, do której doszło w lipcu 2017 roku w Nassau Coliseum w Nowym Jorku. "Baby Face" wygrał wówczas przez techniczny nokaut.

- Myślę, że walka ze Szpilką była dla Adama bardzo ważna - stwierdził Keith Trimble.

- Artur Szpilka był wtedy najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej. A skoro walczyło dwóch Polaków, na widowni pojawiło się mnóstwo fanów z Polski. Wszyscy wspierali mnie, bo dorastałem w USA, wszyscy wiedzieli kim jestem. Świetnie było czuć wsparcie fanów - wspomniał Kownacki.

W materiale poświęcono dłuższy fragment momentowi, w którym Kownacki posłał Szpilkę na deski. - Pamiętam hałas, jaki stworzyli kibice, gdy go nokautowałem - powiedział Kownacki.

Walka Kownacki - Arreola odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę na nowojorskim Brooklynie. Transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat i Polsat Sport.

Zobacz także: Boks. Kownacki - Arreola: Polak coraz bliżej walki o pas. Na jego drodze stanie "Koszmar" Boks. Adam Kownacki: Porażka Gołoty była przełomem w moim życiu

ZOBACZ WIDEO: 76. Tour de Pologne. Piotr Wadecki skomentował hitowy transfer do CCC Team

Źródło artykułu: