Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Boks. W Sejmie rozmawiano o śmierci Dawida Kosteckiego

Wciąż jest wiele niewiadomych w sprawie samobójstwa Dawida Kosteckiego. O śmierci boksera w poniedziałek rozmawiano w Sejmie. Posłowie wnioskowali o to, aby nadzór nad śledztwem objął premier.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Newspix / KAMIL KRZACZYNSKI / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", posłowie Platformy Obywatelskiej wystąpili do marszałek Sejmu o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji sprawiedliwości. Do tego jednak nie doszło. Chcą oni także, aby nad śledztwem swój nadzór objął premier.

Pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego, Jacek Dubois, w rozmowie z "GW" powiedział, w jakim punkcie znajduje się obecnie sprawa śmierci boksera.

- Wezwaliśmy prokuraturę do tego, żeby powołano zespół biegłych lekarzy i specjalistów z dziedziny kryminalistyki, celem zbadania, czy ten mechanizm śmierci byłby możliwy. (...) Nie chcemy stawiać hipotez, ani wskazywać osób podejrzanych czy winnych, bo nie jesteśmy detektywami. Mamy doświadczenie prawnicze i umiemy analizować ślady - przekazał Dubois.

ZOBACZ WIDEO Wolfsburg wygrywa na inaugurację! FC Koeln bez punktów [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

- W takiej sprawie, kiedy to państwo bierze odpowiedzialność za więźnia, ta staranność powinna być wielokrotnie wyższa, powinno to być działanie mające na celu jak najszybsze skończenie sprawy. Gdyby nie determinacja rodziny, postępowanie prawdopodobnie byłoby umorzone - dodał pełnomocnik rodziny.

Pojawiają się wątpliwości, czy Dawid Kostecki rzeczywiście popełnił samobójstwo. Aktualnie trwa oczekiwanie na wyniki badania toksykologicznego. Wciąż nie wiadomo także, czy zostanie przeprowadzona powtórna sekcja zwłok Kosteckiego.

2 sierpnia Kostecki, według oficjalnych informacji przekazanych przez Służbę Więzienną, miał popełnić samobójstwo. - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych - poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Czytaj także:
Krzysztof Jackowski o śmierci Dawida Kosteckiego. Jasnowidz nie wierzy w samobójstwo
Nowe fakty w sprawie Dawida Kosteckiego. Maciej M. skontaktował się z mediami

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (4):

 • Janusz Szabłowski Zgłoś komentarz
  Nie jestem zdziwiony że PO bardzo troszczy się o Kosteckiego, zawsze byli po stronie przestępców ze swoimi włącznie.
  • janusz1954 Zgłoś komentarz
   jak można powiesić się na leżąco, przykryć kocykiem i czekać? nie szkoda mi bandytów ale mają prawo żyć! chyba że zostaną skazani na ks!
   • Jen Zgłoś komentarz
    bardzo podejrzana sprawa, ale z drugiej strony - jeśli ktoś chciałby upozorować samobójstwo to dlaczego nie zrobiłby to w mniej budzący wątpliwości sposób? przykrywanie człowieka
    Czytaj całość
    kocem od razu rodzi podejrzenia
    • anunaki Zgłoś komentarz
     ,,Jak poinformowała Gazeta Wyborcza'' ? powinno być : Jak rozkazała posłom PO Gazeta Wyborcza, mają w końcu temat na najbliższe 5 lat, takie teorie spiskowe mają jak wielki detektyw
     Czytaj całość
     Roman G. kabaret dinozaurów
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×