Boks. Anthony Joshua nie chce oddać pasów. Chce walk z Usykiem, Pulewem i Ruizem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Anthony Joshua
Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Anthony Joshua
zdjęcie autora artykułu

Anthony Joshua (23-1, 21 KO) chce dojść do porozumienia z federacjami WBO i IBF i stanąć do obrony tych tytułów. Brytyjczyk nie ma zamiaru oddawać żadnego z mistrzowskich pasów i deklaruje gotowość walk z obowiązkowymi pretendentami.

W tym artykule dowiesz się o:

Z ramienia federacji IBF obowiązkowym pretendentem jest Kubrat Pulew. "Kobra" pd dłuższego czasu czeka na swoją szansę walki z Joshuą. Z kolei "AJ" po wygranej w rewanżu z Andym Ruizem Jr otrzymał 30 dni na negocjacje z obozem Pulewa.

Taka sama sytuacja jest w przypadku pasa WBO. Federacja nakazuje Brytyjczykowi stoczenie starcia z Ołeksandrem Usykiem, a Joshua wiedząc o tym, że nie da rady w ciągu kilku miesięcy stoczyć dwóch pojedynków, prosi o przesunięcie terminu tej walki.

Zobacz także: Okolie chce walki z Głowackim w Stanach Zjednoczonych

Jeśli WBO przychyli się do prośby mistrza świata, to prawdopodobnie Usyk zmierzy się w marcu z Derekiem Chisorą o wakujący tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej.

Co ciekawe, Anthony Joshua poważnie myśli również o trzeciej walce z Andym Ruizem Jr. - Ja i Andy wkrótce zobaczymy się ponownie na ringu - powiedział mistrz świata, cytowany przez "BoxingScene".

Zobacz także: Saul Alvarez pięściarzem roku według ESPN

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Borek o decyzji Masternaka. "To nie jest łatwa droga, ale życzę mu awansu na olimpiadę"

Źródło artykułu: