Boks. Tymex Boxing Night 12. Hit ogłoszony, Marcin Siwy zmierzy się z Kamilem Bodziochem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marcin Siwy (z prawej)
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Marcin Siwy (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Mariusz Grabowski współpracę z Telewizją Polską postanowił rozpocząć od hitowych zestawień. Gala Tymex Boxing Night 12 odbędzie się 10 lipca w Pionkach, a podczas niej zmierzą się Marcin Siwy (20-0, 8 KO) i Kamil Bodzioch (6-0, 2 KO).

Na pozór pojedynek "ciężkich" może wydawać się dość zwyczajnie. W ringu ma zmierzyć się dwóch przeciętnych polskich pięściarzy. Emocji dodawać może fakt, że jeden z wojowników straci "0" w bilansie walk. Liczby jednak nie walczą i lepiej zorientowani kibice wiedzą, że obaj zawodnicy nie słyną z wielkich umiejętności.

Starcie Marcina Siwego z Kamilem Bodziochem wzbudza jednak ogromne zainteresowanie, zwłaszcza wśród kibiców boksu na Twitterze. Można powiedzieć, że to sami fani zestawili tę konfrontację.

Wszystko zaczęło się od anonimowego użytkownika działającego pod pseudonimem "Ajtuj Szminka", który rozpoczął akcję promującą to zestawienie pod hashtagiem #SiwyBodzioch. Dotarło to do promotorów, którzy coraz chętniej przyglądali się takiemu starciu. W końcu spełnili "marzenie" fanów i doprowadzili do niego.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ewa Brodnicka zaimponowała fanom. Tak trenowała w siłowni

W walce wieczoru lipcowego wydarzenia zmierzą się Damian Wrzesiński (19-1-2, 5 KO) i Otto Gamez (19-2, 14 KO). "Wrzos" skonfrontuje się z Wenezuelczykiem o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej.

Potwierdzono też starcia Aleksandry Sidorenko (8-0, 1 KO) z Kariną Kopińską (13-33-4, 3 KO) i Tomasza Gromadzkiego (10-3-1, 3 KO) ze Stanisławem Gibadłą (3-0, 0 KO).

Będzie to pierwsza gala Tymex Boxing Promotion emitowana na antenie TVP Sport.

Zobacz także: -> MMA. EFM 3. Michał Materla - Khalid Ott. Błyskawiczna wygrana Polaka. Szczecinianin mistrzem! -> MMA. EFM 3. Mateusz Piskorz - Mohamed Marcel Grabinski. Dyskwalifikacja i awantura po walce!

Źródło artykułu: